واحدهای صنفی متخلف در تکاب ۶۵۸ میلیون ریال جریمه شدند

مهاباد- ایرنا- رییس اداره صنعت، معدن و تجارت تکاب گفت: ۱۲ واحد صنفی و خدماتی و سه واحد نانوایی متخلف در این شهرستان به پرداخت ۶۵۸ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

حسین امینی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: سه واحد نانوایی نیمه یارانه‌ای آزادپز که نسبت به عرضه خارج از شبکه یک‌هزار و ۲۹۱ کیسه آرد خبّازی اقدام کرده‌بودند، پس از شناسایی و کشف و ضبط کیسه‌های آرد با جریمه نقدی ۶۰۵ میلیون ریالی متخلف شناخته شده و پرونده آنان برای رسیدگی بیشتر به اداره تعزیرات حکومتی ارسال‌ شد.

وی بیان کرد: همچنین برای ۱۲ واحد صنفی متخلف در شهر تکاب به دلیل کم‌فروشی، گران‌فروشی و رعایت نکردن نکات بهداشتی، پرونده تعزیراتی تشکیل و این واحدها به پرداخت ۵۳ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

وی با اشاره به بازرسی ۲ هزار و ۵۳۰ واحد صنفی طی ۲ هفته گذشته در تکاب اظهار داشت: در راستای اجرای مصوبه‌ ستاد مقابله با بیماری کرونا ۶۲ واحد صنفی متخلف که به ضوابط طرح فاصله‌گذاری اجتماعی بی‌توجه بوده و مغازه‌ها را تعطیل نکرده بودند، شناسایی و پلمب‌ شدند.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت تکاب با بیان اینکه نانوایی‌های این شهرستان تحت نظارت و بازرسی مستمر بهداشتی و صنفی قرار دارند، ادامه داد: علاوه بر آن، در ایام تعطیلات عید نوروز امسال ۳۵۰ مورد بازرسی از واحدهای صنفی و نظارت بر ۷۰ واحد نانوایی با آرد یارانه‌ای و نیمه یارانه‌ای در قالب طرح نظارت نوروزی انجام شده‌است.

امینی اضافه کرد: جهت پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، رعایت طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و سالم‌سازی محیطی روزانه با ۶ اکیپ متشکل از بازرسان صنعت، معدن و تجارت، دادگستری، فرمانداری، شبکه بهداشت و درمان، اداره اماکن و اتاق اصناف در ۲ نوبت صبح  و عصر از واحدهای صنفی، خدماتی و فروشگاه‌های بزرگ بازرسی و روند تعطیلی بازار نیز کنترل می‌شود.

تکاب با ۸۱ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع‌شده و بیش از ۴ هزار واحد صنفی در این شهرستان فعالیت می‌کنند.

بازار و واحدهای صنفی و مشاغل غیر ضروری تکاب به دلیل پیشگیری از شیوع بیماری کرونا از ۲ هفته قبل تعطیل شده اما فروشگاه‌های عرضه مواد غذایی در این شهرستان باز هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =