۱۵ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۱۹
کد خبرنگار: 1187
کد خبر: 83736883
۰ نفر

برچسب‌ها

دمای تکاب به زیرصفر رسید

مهاباد- ایرنا- رییس اداره هواشناسی تکاب گفت: این شهرستان با ثبت کمینه دمای ۱.۲ سانتی‌گراد زیرصفر، سردترین شهر آذربایجان‌غربی در ۲۴ ساعت گذشته‌ بود.

رسول جبرئیلی روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه بیشینه دمای تکاب در شبانه‌روز گذشته ۱۲ درجه بالای صفر بود، افزود: دمای هوای این شهرستان در ۲۴ ساعت گذشته سه درجه سانتی‌گراد نسبت به روز قبل از آن کاهش یافت.

وی بیان کرد: پس از تکاب، شهرستان‌های ارومیه با یک درجه بالای صفر و چالدران با ۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر خنک‌ترین مناطق استان در شبانه‌روز گذشته گزارش شد.

جبرئیلی اظهار داشت: همچنین ایستگاه هواشناسی پل میان‌گذر با ثبت بیشینه دمای ۱۹ درجه سانتی‌گراد بالای صفر، گرم‌ترین دمای هوای استان در ۲۴ ساعت گذشته را ثبت‌ کرد.

رییس اداره هواشناسی تکاب ادامه‌داد: خوی در شمال آذربایجان‌غربی نیز با یک میلی‌متر بارش، بیشترین میزان بارندگی در میان شهرستان‌های استان طی شبانه‌روز گذشته را داشت.

جبرئیلی اضافه کرد: روز چهارشنبه گذشته نیز تکاب با ۳۷.۶ میلی‌متر بارندگی، پُربارش‌ترین شهر کشور بود.

تکاب با ۸۱ هزار نفر جمعیت در منطقه‌ای سردسیر و کوهستانی در جنوب آذربایجان‌غربی واقع‌شده و در حال حاضر با گذشت ۲ هفته از فصل بهار ارتفاعات این شهرستان به‌دلیل بارش‌های چند روز گذشته سفیدپوش است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =