شهرداری بر دفن زباله‌های بیمارستانی نظارت کافی دارد

اردبیل - ایرنا- رییس شورای شهر اردبیل گفت: نظارت کافی بر دفن بهداشتی زباله‌های بیمارستانی صورت می‌گیرد و منشاء پسماندهای پراکنده در طبیعت از محل دفن دائمی زباله‌های شهرستان نبوده است.

دکتر علیرضا پوستی روز جمعه افزود: از محل دائمی دفن زباله در نزدیکی روستای طالب قشلاقی بازدید شده  و مشخص شد که منشاء پسماندهای  پراکنده در اطراف روستا این محل نبوده است .

وی بیان‌کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد که رهاسازی زباله‌های بیمارستانی توسط افرادی در نزدیکی محل دفن زباله صورت گرفته تا به نظر برسد منشاء زباله از محل دفن بوده است.

به گفته وی، بین محل دفن دائم زباله و محلی که زباله‌های بیمارستانی رها شده بودند،فاصله زیادی وجود دارد و دشتی کاملا عاری از زباله مابین این ۲ مکان وجود دارد که نشان می‌دهد منشاء این زباله‌های رهاشده،محل دفن دائم نیست.

وی اضافه کرد: زباله‌های بیمارستانی پس از بی‌خطرسازی توسط نیروهای زحمتکش شهرداری دفن می‌شوند و انتقال آنها در بسته‌بندی‌های خاصی صورت می‌پذیرد که بسیار محکم و مطمئن می‌باشند.

پوستی افزود: با توجه به اینکه در حال حاضر و با شیوع بیماری کرونا،حتی زباله منازل هم عفونی محسوب می‌شود،باید جمع آوری،انتقال و دفن زباله با دقت و سرعت بیشتری صورت پذیرد.

وی همچنین از پاکسازی دشت طالب‌قشلاقی توسط ماموران شهرداری اردبیل  خبر داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =