۱۵ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۱۲
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 83736852
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

قرنطینه، ۸ تبعه خارجی را از ورود به کره جنوبی منصرف کرد

پکن- ایرنا- کره جنوبی اعلام کرد ۸ تبعه خارجی به دلیل امتناع از گذراندن اجباری قرنطینه ۱۴ روزه از ورود به این کشور محروم شده و به کشورهای خود بازگردانده شدند.

به گزارش ایرنا از یونهاپ، وزارت دادگستری کره جنوبی روز جمعه اعلام کرد طبق تدابیر جدید قرنطینه ای که از ظهر روز سه شنبه در کشور به مرحله اجرا در آمده است، همه مسافران ورودی به کشور - کره ای ها و خارجی ها - موظفند به مدت ۱۴ روز در خانه های خود و یا جاهایی که دولت مشخص کرده است قرنطینه شوند.

بر اساس این گزارش، افرادی که در کره جنوبی اقامتگاه ندارند، به دلیل استفاده از امکانات عمومی باید روزانه حدود ۱۰۰ هزار وون (۸۲ دلار آمریکا) بپردازند علاوه بر این همه مسافران ورودی به کشور باید یک نرم افزار بر روی تلفن همراه خود نصب کنند که به مقامات اجازه می دهد تا آنها را رصد کنند و از پیروی آنها از قوانین اطمینان حاصل نمایند.

وزارت دادگستری کره جنوبی افزود این هشت خارجی به کشورهای خود بازگردانده شدند زیرا آنها پس از ورود به فرودگاه های کشور حاضر به اجرای تدابیر قرنطینه ای نشدند.

این وزارت خانه افزود: این افراد قبل از ورود به کره جنوبی نسبت به قوانین قرنطینه کشور آگاه شده بودند ولی با این حال حاضر به اجرای آن نشدند و به کشور برگشت داده شدند.

شهروندان کره ای که قوانین قرنطینه را نقض کنند به پرداخت تا ۱۰ میلیون وون یا یک سال زندان محکوم می شوند متخلفین خارجی نیز ممکن است اخراج روبرو شوند و دیگر امکان ورود به این کشور نداشته باشند.

براساس داده های دولت، ۳۵ درصد موارد تازه تأیید شده به COVID-۱۹ در کشور طی دو هفته گذشته از خارج وارد کره شده اند به طور متوسط روزانه حدود ۱۰ هزار نفر در ۱۰ روز گذشته به کره وارد شده اند.

کل موارد  تایید شده کره جنوبی تا روز پنجشنبه به ۹ هزار و ۹۷۶ نفر رسید.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =