تداوم کیفیت سالم هوای پایتخت در نیمه فروردین ماه

تهران - ایرنا - کیفیت هوای پایتخت امروز جمعه، با توجه به افزایش غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون همچنان در شرایط سالم قرار دارد و این کیفیت سالم در نیمه فروردین ماه تداوم داشت.

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز بر روی شاخص ۷۵ در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون عدد ۵۹ و منواکسید کربن با شاخص ۲۳ بوده است.

بر این اساس، ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۲۱ با شاخص ۸۸، شادآباد (منطقه۱۸) با شاخص ۸۰ و تربیت مدرس (منطقه ۶) با شاخص ۷۹ در ۲۴ ساعت گذشته شرایط سالم یا همان قابل قبول را نشان می دهند.

همچنین ایستگاه‌های مسعودیه (منطقه ۱۵) با شاخص ۴۵، شهرداری منطقه ۱۶ اقدسیه (منطقه یک) با شاخص ۵۳ در همین مدت با کمترین آلایندگی ممکن، جز پاکترین مناطق تهران بودند.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =