سامانه جهانی متروپلیس فعالیتهای ضدکرونای شهرداری مشهد را منتشر کرد

مشهد- ایرنا- اتحادیه کلانشهرهای مهم جهان موسوم به "سازمان متروپلیس" اقدامات شهرهای عضو این نهاد بین‌المللی به ویژه شهرداری کلانشهر مشهد را در مقابله با بیماری کرونا و پیشگیری از شیوع آن منتشر کرد.

بر اساس گزارش روز جمعه شهرداری مشهد: متروپلیس سامانه‌ای را برای تبادل تجارب شهرها در خصوص مبارزه با کرونا و بیماریهای همه‌گیر مشابه فعال کرده و از اعضای خود خواسته اقداماتشان را در این زمینه برای استفاده سایر شهرهای جهان به اشتراک بگذارند. 

این سامانه با عنوان "شهرها برای بهداشت جهان" راه‌اندازی شده و شهرداریهای کلانشهرها از کشورهای مختلف اقدامات خود را در این چارچوب به اطلاع عموم می‌رسانند. 

در گزارش شهرداری مشهد آمده: اقدامات این کلانشهر توسط گروه همکاریهای بین‌المللی علمی تخصصی شهرداری مشهد طی دو گزارش مجزا در سامانه با عنوان "شهرها برای بهداشت جهان" منتشر شده است.

شهردار مشهد پیش از این اعلام کرده بود در قالب نامه‌ای خطاب به اعضای سازمان جهانی متروپلیس که مشهد هم‌اینک در زمره اعضای هیات مدیره آن است، از آنها اقدام عملی برای رفع خطرات ناشی از تحریمهای بی‌رحمانه علیه جمهوری اسلامی ایران را در شرایط بحرانی ناشی از شیوع بیماری کرونا خواسته بود.

اتحادیه کلانشهرهای مهم جهان موسوم به "متروپلیس" سال ۱۹۸۴ میلادی با ۱۳۷ عضو و هدف ارائه راه‌حل برای مشکلات کلانشهرها، به ابتکار شهرداری پاریس بنیان نهاده شد و در سال ۱۹۸۵ در مونترال کانادا آغاز بکار کرد.

کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد دارای ۱۳ منطقه و ۴۴ ناحیه شهرداری است. شهرداری مشهد افزون بر ۱۰ هزار کارمند دارد.

این شهرداری علاوه بر مدیریت و نظارت عالی بر شهرداران مناطق ۱۳ گانه کلانشهر مشهد، هشت معاونت شامل حمل و نقل و ترافیک، خدمات شهری، فرهنگی و اجتماعی، فنی و عمرانی، شهرسازی و معماری، برنامه‌ریزی و توسعه، مالی و اداری، معاونت اقتصادی به اضافه تشکیلات مشاور و رییس حوزه شهردار را به عنوان زیرمجموعه خود دارد.

سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد زیرمجموعه معاونت برنامه ریزی و توسعه شهرداری این شهر است. معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد نیز حوزه‌های "گروه نظارت بر حمل و نقل، شرکت بهره‌برداری قطار شهری، شرکت قطار شهری، سازمان حمل و نقل و بار درون شهری، سازمان حمل و نقل و ترافیک و سازمان اتوبوسرانی" این شهر را مدیریت می‌کند.

معاونت امور اقتصادی شهرداری مشهد هم ناظر بر عملکرد و مسوول مدیریت حوزه "سازمان زمین و مسکن، مدیریت سرمایه‌گذاری و مشارکتها، مدیریت بازاریابی و بهره‌برداری، مدیریت اداری مالی و پشتیبانی و مدیریت املاک" در چارچوب چارت سازمانی شهرداری کلانشهر مشهد است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =