ورود ۶۹ هزار تن گندم به کشور از راه تخلیه مستقیم کشتی به قطار

بندرعباس- ایرنا- مدیرکل بنادر ودریانوردی هرمزگان گفت: درسال جهش تولید و در راستای توسعه ریلی کشور، ۶۹ هزار تن گندم از یک فروند کشتی در بندر شهید رجایی تخلیه و عمده بار آن به طور مستقیم در واگن قطار بارگیری شد که پس از ارزیابی های گمرکی از بندر خارج می شود.

الله مراد عفیفی پور روز جمعه با اعلام این خبر افزود :براساس برنامه تعیین شده تا پایان فروردین ماه جاری پنج کشتی دیکر حامل گندم در بندر شهیدرجایی پهلو می گیرد که بیشتر آن از طریق حمل ونقل ریلی وارد کشور می شود. 
وی بیان داشت: انجام عملیات تخلیه کالا (گندم) از کشتی و انتقال مستقیم آن به واگن قطار به عنوان گامی مهم درجهت تقویت فعالیت های ریلی در بندر شهید رجایی در سال جهش تولید انجام شد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان اظهارداشت: توسعه حمل ونقل چند وجهی و افزایش سهم ریلی در بندر شهیدرجایی یکی از مهم ترین برنامه های کاری درسال جهش تولید است.
وی همچنین به برنامه های تدوین شده در راستای تحقق سیاست های کلی برنامه ششم توسعه و اهداف سند چشم انداز ۲۰ ساله کشور اشاره کرد وگفت: توسعه حمل ونقل چندوجهی (افزایش سهم ریل در بنادر کشور) به عنوان یک راهبرد درسال جهش تولید، در دستور کار قرارگرفته است. 
وی با تاکید بر این موضوع که سازمان بنادر و دریانوردی به دنبال توسعه هرچه بیشتر فعالیت های ریلی در بندر شهیدرجایی و بنادر دیگر است،  تصریح کرد: براساس هدف گذاری انجام گرفته تمام تلاش خود را بکار خواهیم گرفت تا بتوانیم سهم قابل توجهی از بار را از طریق ریل به بندر وارد و یا خارج کنیم. 
وی اضافه کرد: پیش ران تحقق این هدف مشارکت همه دستگاه ها، صاحبان کالا و انجام اقدامات مطالعاتی است که نتیجه آن توسعه هرچه بیشتر حمل ونقل چند وجهی و ارزش آفرینی برای ذینفعان خواهدبود. 
مدر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی همچنین به زیرساخت ریلی ایجادشده در بزرگترین بندر تجاری کشور اشاره کرد وگفت: تعمیرات اساسی خطوط ریلی، اصلاحات ترافیکی معابر مشترک جاده با ریل وهمچنین ایجاد سیستم زهکشی درخطوط ریلی با هدف جلوگیری از خوردگی وپوسیدگی ریل در خطوط جدید از مهم ترین اقدامات در این حوزه می باشد. 
 نشست امضای تفاهم نامه همکاری بین سازمان بنادر و 
دریانوردی و راه آهن جمهوری اسلامی ایران اواخر اسفند ماه سال گذشته در تهران برگزار شد که سیاست های کلی وزارت راه وشهرسازی در زمینه توسعه حمل و قل چند وجهی (افزایش سهم ریل در بنادر کشور) مهم ترین موضوع این تفاهم نامه بود. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =