شیخ عیسی قاسم: با تلاقی کرونا و رویکرد امنیتی چیزی از بحرین باقی نخواهد ماند

قم – ایرنا – آیت الله شیخ عیسی قاسم، در پیامی با تاکید بر اینکه با تلاقی کرونا و اقدامات امنیتی چیزی از بحرین باقی نخواهد ماند، آزادی زندانیان سیاسی بحرین در شرایط حاضر را ضروری دانست.

به گزارش پنجشنبه شب مرکز خبر حوزه، رهبر نهضت اسلامی بحرین در این آورده است: آزادی زندانیان عقیدتی سیاسی در بحرین -که هزاران نفر هستند- حتی اگر بعنوان حقی دینی، قانونی، ملی و انسانی شمرده نشود و حتی اگر محلی از اعراب نزد سیاست های حاکمه بر کشور نداشته باشد، اما این واقعیتی اجتناب ناپذیر است که ویروس کووید ۱۹ می تواند به زندان‌ها وارد شود و کرونا فاجعه ای فرای آثار وحشتناکی که جهان از آن سراغ دارد، بیافریند.

پیام حاکیست: در شرایط کنونی که تعداد زیاد مبتلایان و مرگ و میرها باعث مدهوشی مردم شده است، محاسبات امنیتی نمی توانند همچنان منطبق بر تصوراتی باشند که طرف‌های داخلی یا خارجی در شرایط عادی دارند.

در ادامه این پیام امده است: این امر مستلزم جهت گیری سیاسی هدفمندی نیست، بلکه این یک عکس العمل انسانی، عاطفی و احساسی شدید و وجدانی است؛ چراکه شرایط ایجاد شده توسط گرفتاری های کرونا هیچ مجال و اجازه ای را برای سوء استفاده سیاسی باقی نگذاشته است.

پیام تاکید کرده است: با تلاقی این دو مصیبت خانمان سوز (فاجعه کرونا و محاسبات امنیتی-سیاسی) دیگر چیزی از کشور باقی نخواهد ماند.

پیام اظهار داشته است: حتی اگر صدای دین، ​​قانون، عقلانیت و انسانیت شنیده نشود، امروز ضرورت آزادی هزاران زندانی مذکور را ایجاب می‌کند. نشستن و انتظار لحظه غافلگیری ورود ویروس کووید ۱۹ به زندان‌ها را کشیدن، مسأله ای است که کشور را به آتش می کشد.

آیت الله شیخ عیسی قاسم در ادامه پیام خود تاکید کرده است: اجازه ندهید که کرونا وطن را از دو جهت ویران کرده و آن را وارد یک هرج و مرج امنیتی غیر قابل کنترل نماید، که این وضعیت زمانیکه احساسات غضبناک (مردم) در پی ورود ویروس به زندان‌ها فوران کنند، نه با اقدامات عقلایی و نه با اِعمال زور قابل کنترل نخواهد بود.

این پیام افزوده است: سخن مطرح شده در اینجا از زبان تهدید بدور است، این توصیه و هشداری صادقانه و با اخلاص است که همه ما باید برای حفظ وطن و حفظ آنچه که از آن و برای آن باقی مانده بیان نماییم.

پیام حاکیست: خداوند سیاست هایی که به بلوغ و عقلانیت رسیده اند راه هدایت نماید؛ میهن، هم میهنان و تمامی کشورهای اسلامی را از فجایع ویرانگر و از هرگونه ناخوشایندی حفظ نماید.

به گزارش ایرنا، با شیوع ویروس کرونا، هم کانون ۲۰۰ کشور جهان از جمله بحرین درگیر این بیماری شده و آمار ابتلایان این ویروس به بیش از یک میلیون نفر در سراسر دنیا افزایش یافته است.

وزارت بهداشت بحرین امروز (چهارشنبه) از ثبت ۷۷ مورد جدید از ابتلا به ویروس کرونا در این کشور خبر داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha