نقاهتگاه ۵۰ تخت‌خوابی در پادگان مهاباد راه‌اندازی شد

مهاباد- ایرنا- نقاهتگاه ۵۰ تخت‌خوابی برای اسکان بیماران بهبودیافته کرونا در پادگان تیپ ۳۶۴ پیاده شهید نصیرزاده مهاباد راه‌اندازی شد.

فرمانده تیپ ۳۶۴ پیاده شهید نصیرزاده مهاباد روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: این نقاهتگاه با ظرفیت ۵۰ تخت برای سپری کردن دوران نقاهت بیماران مبتلا به کرونا که شرایط و امکانات ماندن در خانه را ندارند، آماده شده‌ است.

سرهنگ اردلان گلیج اضافه کرد: این مرکز در مکانی مجهز به امکانات بهداشتی لازم و در فضایی کاملا ایزوله راه‌اندازی شده است.

وی با بیان اینکه این نقاهتگاه برای جلوگیری از شیوع احتمالی بیماری کرونا راه‌اندازی شده، افزود: امکانات لازم برای بیماران در این محل وجود دارد و دوره نقاهت بیماران بین ۱۰ تا ۱۴ روز است.

وی همچنین اظهار داشت: ششمین مرحله رزمایش تیپ ۳۶۴ شهید نصیرزاده ارتش با رژه خودرویی شامل سیستم‌های رفع آلودگی، گندزدایی و ضدعفونی نیز در معابر شهری مهاباد برگزار شد.

سرهنگ گلیج افزود: برگزاری رزمایش مقابله با کرونا، کنترل عبور و مرور خودروها در ورودی‌های شهر، ضدعفونی و گندزدایی در معابر ورودی و درون شهری، غربالگری، پایش و ایجاد تخت‌های نقاهتگاهی از جمله اقدامات ارتش در مهاباد است.

مهاباد ۲۴۰ هزار نفر جمعیت دارد و در سایه هماهنگی مناسب ستاد شهرستانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا، بیشتر اقشار مردمی و مسوولان این شهرستان با همگرایی در یک مسیر مشخص حرکت می‌کنند؛ تا جایی که مشارکت مالی خیران و اقدامات برجسته مسوولان این شهرستان در بسیاری از رسانه‌های استان بازتاب داشته است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =