غربالگری ۹۹ درصد مادران باردار شیروانی در خصوص بیماری کرونا

بجنورد- ایرنا- سرپرست مرکز بهداشت و درمان شیروان گفت: اطلاعات مربوط به سلامتی ۹۹۸ مادر باردار این شهرستان در سامانه سیب (سامانه یکپارچه بهداشت) ثبت و از این تعداد ۹۹۲ نفر معادل ۹۹ درصد در خصوص بیماری کرونا غربالگری شدند.

دکتر سیده معصومه هاشمی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تاکنون ۱۶ نفر از مادران باردار دارای علائمی مانند سرفه و گلودرد بودندکه پیگیری های لازم توسط بهورزان و مراقبین سلامت، ماماها و کارشناسان واحد سلامت خانواده انجام شد و ۶ نفر به پزشک ارجاع داده شدند.

وی آموزش در خصوص پیشگیری از بیماری کرونا، غربالگری در خصوص بیماری، عضویت ۸۰ نفر از مادران باردار شهرستان در فضای مجازی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی (گروه مقابله با کرونا در بارداری) برای  استفاده از مطالب آموزشی در خصوص بارداری، آمادگی زایمان، پیشگیری از بیماری کرونا را از اقدامات انجام شده در خصوص مادران باردار توسط پرسنل این مرکز دانست.

هاشمی از بهورزان، مراقبین سلامت، ماماها، پزشکان و کارشناسان  ستادی واحد سلامت خانواده مرکز بهداشت شهرستان به دلیل پیگیری های مجدانه در مورد مادران باردار قدردانی کرد.

شیروان به عنوان دومین شهر پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =