کارت اعتباری به اقشار آسیب‌پذیر کرمانشاه تعلق می‌گیرد

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه به ابلاغ بخشنامه معاون اول رییس جمهوری در خصوص اعطای کارت اعتباری یک و ۲ میلیون تومانی به اقشار آسیب‌پذیر اشاره کرد و گفت: این کارت‌ها براساس دستورالعمل ابلاغی به افراد فاقد درآمد تعلق خواهد گرفت. 

هوشنگ بازوند عصر پنجشنبه در نشست ستاد مدیریت و مقابله با کرونا استان که با حضور امام جمعه کرمانشاه و نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد، از تشکیل کمیته ای برای بررسی شرایط اصناف و شیوه فعالیت در صورت پایان یا تمدید طرح فاصله گذاری اجتماعی خبر داد و گفت: همکاری بازاریان و اصناف در اجرای طرح بسیار مناسب بوده است.
وی اظهارداشت: این کمیته با حضور معاون اقتصادی استانداری، دانشگاه علوم پزشکی، سازمان صمت، اتاق اصناف و اتاق بازرگانی برای بررسی وضعیت کسب و کارها تشکیل و پیشنهادات مصوب به ستاد ملی مدیریت کرونا ارایه خواهد شد.
استاندار کرمانشاه در این نشست ضمن تشکر ویژه از مردم، عوامل اجرایی در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و کادر بهداشت و درمان به عنوان ایثارگران ومدافعان سلامت گفت: روند اجرای این طرح استمرار دارد و برای حفظ سلامت مردم اقدامات سخت گیرانه انجام می شود.
بازوند تصریح کرد: برای حل مشکل افرادی که در طرح بیمه بیکاری ثبت نام کرده اند، سریعتر اقدامات لازم باید توسط اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی انجام شود. 
استاندار کرمانشاه از مشارکت مردم و ارسال پیامک به سامانه اعلام شده برای ارایه نظرات و پیشنهادات در خصوص طرح کاهش زنجیره انتقال کرونا تشکر کرد و گفت: حتماً از این ایده ها در فرآیندهای تصمیم سازی و تصمیم گیری برای مقابله با کرونا استفاده خواهیم کرد.
بازوند در ادامه ضرورت توجه به وضعیت رسانه های چاپی را یادآور شد و گفت: با عنایت به چاپ نشدن نشریات مکتوب تا پایان طرح فاصله گذاری، در شورای اطلاع رسانی ساز و کار حمایتی برای ایجاد شرایط فعالیت الکترونیکی رسانه های استان فراهم خواهد شد.
وی ادامه داد: از نقش پررنگ و موثر رسانه های الکترونیکی و چاپی استان و حضور فعال در شبکه های اجتماعی برای آموزش و اطلاع رسانی به مردم قدردانی کرد و گفت: فعالیت مستمر در فضای مجازی در کنار تلاش های گسترده صدا و سیما، ضمن تسهیل فرآیندها سبب جلوگیری از انتشار شایعات و پخش مطالب خلاف واقع شد.