بودجه ستاد استهلال ۲۰۰ میلیون است نه ۱۴میلیارد تومان

قم – ایرنا – مسئول ستاد استهلال قم و عضو کارگروه علمی ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری در واکنش انتشار مطلبی در برخی شبکه های اجتماعی مبنی بر بودجه ۱۴ میلیارد تومانی این ستاد، گفت: این ادعاها که پیشتر نیز عنوان شده بود کذب محض است و بودجه ستاد استهلال کشور ۲۰۰ میلیون تومان است.

حجت الاسلام مهدی سهرابی روز  شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه کل بودجه ستادهای استهلال کشور در سال ۹۸ بالغ بر ۲۰۰ میلیون تومان بوده است گفت: این بودجه برای سال جاری نیز تفاوت چندانی نداشته است.

وی با بیان اینکه ستادهای استهلال در استان های مختلف کشور سالانه ۱۲ تا ۱۳ بار اقدام به رصد هلال ماه در شب ۲۹ هر ماه قمری می نمایند، ادامه داد: ۱۵۰ گروه آموزش دیده استهلال در کشور ساماندهی شده است که از این تعداد، سه گروه نیز در قم فعال است.

مسئول ستاد استهلال قم گفت: هدف رویت هلال اول ماه قمری است به همین دلیل هر ماه استهلال انجام می شود و خروجی این استهلال ها ابتدای هر ماه را تعیین می کند.

سهرابی اظهار داشت: گروه های استهلال قم، ازجمله گروه های امتحان پس داده و آموزش دیده در کشور هستند.

وی با بیان اینکه ستاد استهلال قم هیچگونه کانال رسمی در فضای مجازی ندارد، افزود: برخی اعضای فعال در این ستاد فعالیت هایی در فضای مجازی انجام داده و صفحه هایی نیز در شبکه های اجتماعی دارند که محتوای مطالب منتشر شده در این صفحات مرتبط با این ستاد نیست.

وی ادامه داد: بودجه تخصیص داده شده برای ستادهای استهلال در کشور به منظور تامین پشتیبانی مورد نیاز برای این فعالیت در طول سال است و هیچ یک از اعضای این ستاد برای استهلال ، حقوق دریافت نمی کنند.

به گزارش ایرنا، در روزهای اخیر با انتشار تصویر لیستی از وقوع پدیده قمر در عقرب در سال ۹۹، این ادعا مطرح شده است که «کانال ستاد استهلال استان قم، جدول اوقات قمر در عقرب در سال ۱۳۹۹ را منتشر کرد و بودجه حداقلی ستاد سالانه ۱۴ میلیارد تومان است»/

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha