ثبت بیش از ۲.۲ میلیون تردد نوروزی در جاده‌های خراسان شمالی

بجنورد-ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان شمالی گفت: در تعطیلات نوروزی امسال، ۲ میلیون و ۲۰۹ هزار و ۷۸۲ تردد در جاده‌های استان به ثبت رسید که این رقم در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۶۱ درصد کاهش دارد.

جعفر شهامت روز جمعه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در بازه زمانی ۲۵ اسفند پارسال تا ۱۴ فروردین جاری، ورود ۱۹۸ هزار و ۱۵۱ دستگاه خودرو به استان ثبت شده که این میزان تردد، نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۶۵ درصد کاهش دارد.

وی افزود: در این مدت، خروج ۱۸۸ هزار و ۷۳۴ دستگاه خودرو از استان گزارش شده که این رقم در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۶۵ درصد کاهش یافته و همچنین ورود ۱۰۶ دستگاه اتوبوس به استان ثبت شده که این رقم هم نسبت به سال گذشته ۶۳ درصد کمتر شده است.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای خراسان شمالی خاطرنشان کرد: خروج ناوگان اتوبوسی از استان هم در این مدت با کاهش ۶۱ درصدی، به ۱۰۳ دستگاه اتوبوس رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، سبب خلوت شدن جاده های استان شد به طوری که ترددها در روز طبیعت، به کمترین میزان رسید و نسبت به روز طبیعت پارسال ۸۳ درصد کاهش یافت.

شهامت اظهار داشت: در روز طبیعت امسال، تردد ۴۶ هزار و ۹۳۸ دستگاه وسیله نقلیه در محورهای مواصلاتی استان ثبت شد که این رقم در روز طبیعت پارسال، ۲۷۳ هزار و ۷۸۸ دستگاه بوده است.

طرح فاصله گذاری اجتماعی با هدف کمک به تشدید قطع زنجیره انتقال بیماری با رویکرد کاهش تماس‌ها، عدم برگزاری اجتماعات و حذف ترددهای غیر ضروری در سطح کشور، مصوب ستادملی مدیریت و مقابله با کرونا از بامداد جمعه هشتم فروردین ماه آغاز و تا ۲۰ فروردین ماه اجرا می‌شود و در صورت تصویب ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، اجرای طرح تمدید خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =