مراکز درمانی کهگیلوبه و بویراحمد با کمبود فرآورده های خونی مواجه است

یاسوج - ایرنا - سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه وبویراحمد گفت: با شیوع ویروس کرونا در این استان بیمارستان‌ها و مراکر درمانی با کمبود فرآورده های خونی دست و پنجه نرم می کنند.

پرویز یزدانپناه روز جمعه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: فضایی امن و به طور کامل استریل به منظور جلوگیری از انتقال ویروس کرونا در تمامی مراکز انتقال خون  در شهرهای مختلف استان ایجاد شده است و به طور مستمر تمامی وسایل، امکانات و تجهیزات با مواد ضدعفونی کننده تمییز می شوند، بنابراین اهدا کنندگان با اطمینان خاطر و بدون هیچ گونه نگرانی برای اهدای خون مراجعه کنند.

وی بیان کرد: با توجه به نیاز روزانه بیمارستان به فراورده های خونی هم استانی ها هیچ گونه نگرانی برای مراجعه به مراکز اهدای خون نداشتهباشند و پایگاه انتقال خون در شهرهای استان در نوبت های صبح و عصر آماده خدمت رسانی به مردم هستند.

یزدانپناه  با اشاره به کاهش مراجعه مردم  به مراکز انتقال خون استان به علت شیوع ویروس کرونا در استان، افزود: خون ماده حیاتی و ضروری برای تمام افراد و به ویژه بیماران محسوب می‌شود ودر این میان مصدومان حوادث ترافیکی، بیماران تالاسمی، هموفیلی و سرطانی نیاز بیشتری به خون و فرآورده‌های خونی دارند.

وی اظهارکرد: بدون تردید از افراد بیمار با داشتن نشانه های بیماری، خون گرفته نمی شوند و مردم اطمینان داشته باشند که خون های اهدایی از سلامت کامل برخوردار هستند.

یزدانپناه اضافه کرد: افراد خیر و نوع دوست کهگیلویه وبویراحمد در روزهای کرونایی، بیماران و نیازمندان به خون و انواع فرآورده‌های خونی را فراموش نکنند.

وی گفت: افرادی که شرایط اهدای خون را دارند میتوانند به آدرس https://nobatdehi.ibto.ir  مراجعه کرده و تاریخ و ساعت مورد دلخواه خود را برای اهدای خون به صورت غیر حضوری انتخاب و در وقت مشخص شده به این مرکز مراجعه کند .

یزدانپناه نقش رسانه ها و خبرنگاران را برای ترویج و نهادینه کردن هر چه بیشتر فرهنگ اهدای خون و تبیین فواید و مزایای آن برای مردم را بسیار موثر دانست.

فرآیند اهدا و تزریق خون به دریافت کنندگان، «انتقال خون» نام دارد.

اهدای خون هنگامی رخ می دهد که یک فرد سالم به طور داوطلبانه مقدار مشخصی از خون خود را در یک مرکز انتقال خون هدیه می کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =