امام جمعه : دفن غریبانه متوفیان کرونایی در بهشهر کذب است
دفن متوفیان کرونایی در بهشهر

ساری - ایرنا - امام جمعه بهشهر گفت : دفن غریبانه متوفیان کرونایی در این شهرستان کذب است و صحت ندارد و غسل اموات کرونایی در آرامستان بهشهر انجام می‌شود.

حجت الاسلام سید عربعلی جباری پنجشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : در شرایط بحرانی و مبارزه با ویروس کرونا، باید احکام شرعی طبق دستورات خداوند اجرا شود تا حرمت مومن حفظ شود و برای بیماران کرونایی که فوت کردند این کار انجام می شود.

شایعه دفن فوت شدگان کرونایی بتازگی در فضای مجازی و سپس در برخی محافل عمومی بهشهر بدون ارائه مصداق و جزییات مطرح شد.

امام جمعه بهشهر با اعلام اینکه غسل اموات کرونایی در آرامستان بهشهر در محل غسالخانه انجام می شود ، اظهار داشت : غسل اموات کرونایی با همکاری عوامل آرامستان ، آموزش نیروهای جهادی و تجهیز و صدور حکم ماموریت برای آنان اجرایی شده است.

وی افزود : با توجه به فرمایشات رهبری و توجه به اهمیت دفن بیماران کرونایی و این که در دین مبین اسلام حرمت مومن بسیار بالاست و خداوند متعال آن را بالاتر از خانه کعبه اعلام کرده است ، لذا اجرای احکام متوفی در دوران کرونا هم براساس حکم الهی انجام می شود.

جباری گفت : عقل و شرع در اسلام پشتیبان هم هستند و تلاش داریم مشکلات شرعی در مورد متوفیان کرونایی ایجاد نشود و همه احکام متوفی از جمله غسل ، کفن ، حنوط و نماز اجرا شود و در بهشهر هم اجرا می شود و دفن غریبانه متوفیان در بهشهر کذب است.

شهرستان بهشهر در شرق مازندران واقع است و وضعیت شیوع بیماری کرونا در آنجا مانند سایر نقاط استان روند کاهشی دارد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها