بسیجیان استان سمنان روزانه هفت‌هزار ماسک تولید می‌کنند

سمنان- ایرنا- جانشین بسیج سازندگی سپاه قائم(عج) استان سمنان گفت: روزانه بیش از هفت هزار ماسک توسط نیروهای بسیجی در استان تولید برای مقابله با ویروس کرونا توزیع می‌شود.

مهدی عجم شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: روزانه هفت هزار ماسک در بیش از ۵۰ کارگاه تولیدی در استان سمنان با کمک نیروهای بسیجی به منظور مشارکت در شکست ویروس کرونا، تولید می‌شود.

وی ادامه داد: بخشی از ماسک‌های تولید شده توسط نیروهای بسیجی در دانشگاه‌های علوم پزشکی استان سمنان و شاهرود و بخشی در بین مردم به صورت رایگان توزیع می‌شود.

وی بیان کرد: دستکم ۵۰۰ بسیجی در کارگاه‌های استان سمنان برای تولید ماسک و مشارکت در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا مشغول به فعالیت هستند.

جانشین بسیج سازندگی سپاه قائم(عج) استان سمنان تصریح کرد: بسجیان در کنار فعالیت برای تولید ماسک در زمینه ضدعفونی مناطق شلوغ شهری به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، نقش آفرینی می‌کنند.

طبق آمار اعلامی از سوی وزارت بهداشت، استان سمنان در شاخص نسبتِ مبتلایان به کل جمعیت، در رتبه اول کشور قرار دارد.

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته(آذر/دی) از کشور چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در چین و سایر کشورها به این ویروس مبتلا شدند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.
این بیماری، قابل پیشگیری است و به‌راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به این بیماری جلوگیری کرد.

اتاق خبر صبا - نستوه - ویرایش خبرگزاری - نسخه 6.8.13، ساخت 20200304

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =