نماز جمعه ۱۵ فروردین در مازندران برگزار نمی‌شود

ساری - ایرنا - مدیر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه مازندران گفت که این هفته ۱۵ فروردین نیز نماز جمعه در سراسر استان به دلیل تداوم مخاطرات شیوع ویروس کرونا برگزار نمی‌شود.

حجت الاسلام محمد انتظاری پنجشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : تصمیم به عدم برگزاری نماز جمعه در ساری مرکز استان مازندران به پیشنهاد وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی با هدف جلوگیری از شیوع احتمالی بیماری کرونا و به جهت رعایت حقوق شهروندی و حفظ سلامت و امنیت شهروندان گرفته شده است و برای سایر نقاط مازندران هم تصمیم با مشورت دانشگاه علوم پزشکی و استانداری و تایید نماینده ولی فقیه در استان گرفته شده است. 

وی این تصمیم را جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا عنوان کرد و گفت : امنیت و سلامت مردم در اولویت قرا ردارد و امیدواریم با فروکش کردن این بیماری شاهد برپایی باشکوه تر نماز جمعه باشیم. 

برگزاری نماز جمعه مازندران از نهم اسفند ماه همراه با شیوع ویروس کرونا و به منظور شکستن زنجیرزه انتقال این ویروس لغو شد و تاکنون ادامه یافت.

مازندران اکنون چهل و چهارمین روز میزبانی از ویروس کووید -۱۹ یا همان کرونا را پشت سر می گذارد؛ ویروسی که تا کنون در این استان صدها نفر را خود مبتلا کرد و جان دهها نفر را گرفت. 

در مجموع در ۴۷ نقطه این استان نماز جمعه برگزار می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =