تکذیب شایعه‌ حضور تجار عراقی در بازار میوه شیراز

شیراز-ایرنا- فیلم‌ها و پیام‌هایی مبنی بر حضور تجار عراقی و خرید محصولات موجود و اختلال در بازار میوه و تره بار شیراز در فضای مجازی منتشر شده است، مسوولان سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری شیراز این موضوع را کذب و شایعه عنوان کردند.

پیامی با ادعای حضور تجار عراقی ها در میدان میوه و تره بار شیراز از صبح پنجشنبه در بین کاربران شبکه های اجتماعی دست به دست می شود.

در این پیام ادعا شده است که میدان میوه و تره بار شیراز شاهد حضور پرتعداد تجار عراقی برای خرید میوه بوده و این عده بدون رعایت موازین بهداشتی، میدان میوه و تره بار را در اختیار گرفته و تمام موجودی‌ غرفه ها و کامیون ها را به بهای گران خریداری کرده و میوه ای برای بازار داخلی شیراز و فارس باقی نگذاشته‌اند و این امر موجب گران شدن میوه و صیفی جات در بازار شده است.

در بخش دیگری از این پیام که بین کاربران شبکه های اجتماعی دست به دست می چرخد بیان شده که چگونه زمانی که عبور خودروهای بین شهری اینگونه با محدودیت تردد مواجه است،تجار و اتباع عراقی تا مرکز شهر شیراز آمده و موازین بهداشتی را در این اوضاع نابسامان کرونایی، به سخره می گیرند؟

کذب است

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری شیراز ضمن رد شایعه حضور عراقی‌ها در میدان مرکزی میوه و تره بار، گفت: در میدان مرکزی و بازارچه های خدماتی شهرداری شیراز هیچ مشکلی از لحاظ تامین میوه و تره بار وجود ندارد و طبق مستندات و آمار موجود از اسفند ماه تا کنون میزان خروجی میوه و تره بار به شهرهای مرزی برای کشورهای همسایه به علت شیوع ویروس کرونا و بسته شدن مرزها، نسبت به سال گذشته کاهش چشمگیری داشته است.

محمد رسول عباسی این گونه شایعات را سوء استفاده برخی افراد از شرایط موجود دانست و افزود:  برخی افراد سودجو با راه انداختن شایعاتی مانند تعطیلی و حضور عراقی ها در میدان مرکزی میوه و تره بار و یا کمبود میوه و تره بار سعی در هیجانی کردن بازار و کشاندن مردم برای خریدهای هیجانی دارند که ضمن هشدار به این گونه افراد برای برخورد قانونی، از شهروندان درخواست دارم که هرگز به این گونه شایعات توجه نکرده و مطابق با نیاز خود خرید را انجام دهند و از حضور غیرضروری در فروشگاه‌ها نیز خودداری کنند.

وی با بیان اینکه میوه و تره‌باری که در سطح کلانشهر شیراز توزیع می‌شود هر روز به طور مداوم وارد این میدان و همان روز نیز خارج خواهد شد، گفت: به طور متوسط روزانه بین پنج تا ۶ هزار تن میوه به میدان تره بار شیراز وارد و در سطح این شهر توزیع می‌شود.

حدود یکماه پیش و در  ۱۱ اسفندماه ۹۸ نیز شایعه تعطیلی میدان میوه و تره بار شیراز به دلیل سم پاشی و ضدعفونی در فضای مجازی منتشر شد که رییس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری شیراز این مطلب را کذب دانست.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها