سه تیم برای شناسایی بیماران مبتلا به ویروس کرونا در روستاهای باشت فعالیت می کند

گچساران - ایرنا - سرپرست شبکه بهداشت و درمان باشت گفت: سه تیم متشکل از ۱۵ نفر برای شناسایی بیماران مبتلا به ویروس کرونا در روستاهای این شهرستان فعالیت می کند.

رضا احمدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تیم ها در قالب پزشک،ماما،پرستار و خدمه به مناطق روستایی اعزام و پس از شناسایی افراد دارای علائم مشکوک از آنان نمونه گیری و برای ارزیابی دقیق به آزمایشگاه ها ارسال می شود.

وی تاکید کرد: اعزام این تیم ها به روستاها گام بلندی به سوی شناسایی به موقع بیماران مبتلا به ویروس کرونا در مناطق دور دست این شهرستان است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان باشت ابراز داشت: شناسایی به موقع بیماران مبتلا به ویروس کرونا ضمن پیشگیری از سرایت به افراد دیگر نقش مهمی در بهبود بیماران قبل از ظاهر شدن علائم حاد دارد.

وی همچنین از انجام ۲۰ هزار مورد تب سنجی در ورودی شهر باشت و ایستگاه غربالگری واقع در نزدیکی پل بریم در این شهرستان خبر داد.

وی با اشاره به افزایش تعداد بیماران مبتلا به ویروس کرونا در این شهرستان در شبانه روز گذشته گفت: مهار ویروس کرونا نیازمند تدوام همراهی مردم است.

احمدی با یادآوری برگزاری یک آیین جشن تولد با حضور جمع زیادی مهمان در باشت اظهار داشت: برپایی مهمانی و دورهمی در این شرایط همه گیری ویروس کرونا و احتمال سرایت تهدیدی جدی برای سلامت مردم است.

وی عنوان کرد: هر چند بازار شهر باشت تعطیل است اما همچنان تردد خودروها در خیابان ها زیاد است و این زنگ خطری برای افزایش ابتلا به ویروس کرونا در این شهرستان است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان باشت با بیان اینکه ویروس کرونا یک همه گیری جهانی است که باعث جان باختن هزاران نفر در دنیا شده است تصریح کرد: شهروندان مسئولیت پذیر با ادامه همراهی با طرح فاصله گیری اجتماعی در مبارزه با این ویروس سهیم شوند.

احمدی عنوان کرد: گروه های پرخطر مانند سالمندان،افراد دارای بیماری زمینه ای در معرض بیشترین تهدید جانی از این ویروس هستند که نیاز است که مراقبت بیشتری از آنان صورت گیرد.

شهرستان۲۲ هزار نفری باشت در جنوب شرقی کهگیلویه و بویراحمد ۱۲ هزار نفر جمعیت روستایی دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =