کرونا به صنعت گردشگری کرمان ۲۱۸ میلیارد تومان خسارت وارد کرد

کرمان ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان گفت: شیوع ویروس کرونا طی ۲ ماه اخیر ۲۱۸ میلیارد تومان به حوزه گردشگری این استان خسارت وارد کرده است. 

به گزارش ایرنا، فریدون فعالی روز پنجشنبه در نشست کمیته اقتصادی ستاد مبارزه با ویروس کرونا با حضور دکتر پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی و تعدادی از فعالان حوزه گردشگری افزود: ویروس کرونا و تعطیلی مشاغل خسارتی به میزان ۲۱۸ میلیارد تومان به حوزه‌های اقامتی، پذیرایی، راهنمایان گردشگری، دفاتر خدمات مسافرتی، اقامتگاه‌های بومگردی و صنایع دستی کرمان وارد کرده است.
وی با اشاره به اینکه صنعت گردشگری، صنعتی شکننده است، افزود: صنعت گردشگری یکی از آسیب پذیرترین صنایع نسبت به بحران‌ها است و مدیریت بحران گردشگری به ضرورتی اساسی تبدیل شده است.
فعالی با بیان اینکه صنعت گردشگری استان کرمان متاثر از شیوع ویروس کرونا دچار میلیارد ها تومان خسارت شده است، تصریح کرد: باید شرایط را برای بهبود صنعت گردشگری پس از مهار کرونا فراهم کنیم زیرا صنعت گردشگری بیشتر از سایر صنایع صدمه دیده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان افزود: در تلاشیم با توجه به شعار سال جدید مبنی بر سال جهش تولید، میانگین اقامت گردشگران را به دو برابر افزایش دهیم و در زمینه جذب گردشگران ایرانی و خارجی قوی تر عمل کنیم.
وی بیان کرد: صنعت گردشگری به عنوان صنعت مادر در بسیاری از کشورها به عنوان محور توسعه شناخته می شود و به صنایع بزرگی چون صنعت خودرو سازی و نفت طعنه می زند.
فعالی با بیان اینکه کرمان دارای جاذبه های گردشگری فراوانی است، خاطرنشان کرد: متاسفانه این استان با تمام داشته های گردشگری نتوانسته سهم خود را از بازار گردشگری به دست آورد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =