استاندار: وضعیت خراسان رضوی از نظر کرونا همچنان قرمز است

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت:در جلسه امروز کمیته علمی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا که با حضور روسای سابق دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد در مجموع نظر اعضای این کمیته بر این بود که کماکان استان در وضعیت قرمز قرار دارد.

به گزارش روز پنجشنبه استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم‌حسینی در جلسه کمیته علمی ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در خراسان رضوی افزود: هر اقدامی که در راستای پیشگیری و مقابله با کرونا در استان انجام می‌شود باید به تایید دانشگاه علوم پزشکی مشهد برسد.

وی ادامه داد: برای بهتر اداره کردن استان باید همه در کنار هم برای توسعه و تامین سلامت مردم تلاش کنند و این سیاستی بوده که تاکنون در دستور کار مدیریت استان خراسان رضوی قرار داشته است.

استاندار خراسان رضوی با بیان این که معمولا هفته‌ای یک بار با کمیته علمی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در استان جلسه‌ برگزار می‌کند افزود: چنانچه تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، باز شدن دانشگاه‌ها و مدارس بعد از ۲۰ فروردین ماه باشد قرار شد کمیته علمی ستاد استان مراکز تجمعی غیر ضروری نظیر کتابخانه‌ها یا فرهنگ‌سراها را به ستاد استانی اعلام کند تا باز شدن یا نشدن آنها در دستور کار قرار گرفته و در ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح شود.

رزم حسینی بر ارائه آموزش‌های لازم از جمله رفتارهای اجتماعی به شهروندان تاکید و تصریح کرد: نیاز است آموزش‌های رفتارهای اجتماعی و سبک زندگی جدید توسط کارشناسان و اهل فن به مردم ارائه شود.

استاندار خراسان رضوی گفت: قرار شد پیوست فرهنگی، اجتماعی و هنری استراحتگاهها و نقاهتگاه‌ها آماده شود همچنین مصوب شد که بعد از اعلام نیروی انسانی و کادر درمانی مورد نیاز دانشگاه علوم پزشکی مشهد به ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان تلاش شود در حد مقدورات استان و بخش خصوصی این نیاز برای کمک به بخش درمان نیز تامین شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =