نمایندگان مجلس در تمام ایام نوروز آماده‌باش بودند

تهران- ایرنا- رییس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس با بیان اینکه رییس مجلس بیش از حدود اختیارات پیگیر بحران کرونا بود، گفت: جلسات علنی مجلس به دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا تشکیل نشد اما با این حال مجلس تعطیل نبود و جلسات به صورت مجازی برگزار شد و نمایندگان در تمام ایام نوروز آماده‌باش بودند.

به گزارش روز پنجشنبه خانه ملت، غلامعلی جعفرزاده روز پنجشنبه اظهارات اخیر درباره تعطیل بودن مجلس در ایام نوروز را بی‌انصافی و نوعی بی‌اخلاقی سیاسی خواند و اظهارداشت: بد نیست آقایان از خواب بیدار شده و کمی اخبار رسمی کشور را رصد کنند.

رییس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس افزود: اینکه فردی همچون ضرغامی با سابقه کار اجرایی، وقوع بحرانی در سطح و اندازه کرونا را به ابزار سیاسی تبدیل می‌کند نشان از ضعف پایه‌های تفکرات اعتقادی وی دارد.

جعفرزاده ایمن‌آبادی با بیان اینکه در شرایطی که مردم نهایت همکاری را با مسئولان برای عبور از بحران دارند اقدام برخی شخصیت‌های سیاسی قابل تامل است، ادامه داد: متاسفانه امروز شاهدیم که برخی شخصیت‌ها با تمام توان به دنبال عقده‌گشایی و انتقام‌گیری سیاسی هستند.

مجلس تعطیل نبود، نمایندگان در تمام ایام نوروز آماده باش بودند
وی با بیان اینکه نمایندگان مجلس در تمامی ایام نوروز آماده باش بودند، ادامه داد: همه به خوبی می‌دانند که مجلس شورای اسلامی و نمایندگان هیچ مشکلی برای برگزاری جلسات نداشتند اما به دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا جلسات علنی تشکیل نشد اما با این حال مجلس تعطیل نبود بلکه جلسات به صورت مجازی برگزار شد به‌طوری‌که نمایندگان در ۳ جلسه شرکت کردند، علاوه بر این، جلسات هیات رییسه و برخی کمیسیون‌ها هم به طور مداوم با رعایت نکات بهداشتی برگزار شد.

رییس مجلس بیش از حدود وظایف و اختیارات پیگیر مسائل کرونا بود

جعفرزاده با بیان اینکه علی لاریجانی رییس مجلس نیز بیش از تمام حدود اختیارات و وظایف، هر روز در تماس با وزرا، استانداران و نمایندگان شهرها پیگیر مسائل کرونا بوده و همچنان هست، تاکید کرد: همه اقدامات ریاست مجلس و نمایندگان به صورت مستمر و گاه مستقیم از صدا و سیما پخش شده است بنابراین عاجزانه از این شخصیت‌های سیاسی می‌خواهم تقوای سیاسی را رعایت کنند و یک بحران را دستمایه تخریب رقیب سیاسی قرار ندهند.

رییس فراکسیون مستقلین ولایی در مجلس دهم خطاب به ضرغامی با بیان اینکه دوران پساکرونا از آن شما و همفکران‌تان است، یادآور شد: آقای ضرغامی شما و دوستان تشنگان خدمت‌تان چند وقت دیگر دندان روی جگر بگذارید تا مجلس یازدهم تشکیل شود آن وقت همه خواهیم دید که چگونه کشور را اداره خواهید کرد، بالاخره شما باید پاسخگوی وعده‌های داده شده باشید. اگر خیلی عجله دارید بدانید مدیریت دوران پساکرونا از آن شما است، متعلق به کسانی که در شرایط بحرانی حرکات ایذایی انجام دادند.

جعفرزاده با بیان اینکه دولت، مجلس و قوه قضاییه در موضوع بحران کرونا بسیار شجاعانه و سنجیده عمل کردند، ادامه داد: در چنین شرایطی آقایان به جای کمک به مجموعه کشور که با وجود همه مشکلات تحریمی و مشکلات بودجه‌ای کشور را بسیار خوب مدیریت کردند با بهانه‌گیری‌ و لج‌بازی‌های کودکانه به دنبال انتقام‌گیری سیاسی هستند.

وی خطاب به ضرغامی تاکید کرد: در این مدت شکل‌گیری بحران به جز سنگ‌اندازی چه ایده یا طرحی را برای عبور از شرایط سخت ارائه کردید؟ چه کمکی به مجموعه کشور کردید جز اینکه با توییت‌ها و طرح مطالب دروغ اذهان عمومی را مشوش کردید؟ واقعیت این است که ما در این مدت به جز چوب لای چرخ گذاشتن، مغلطه کردن، توییت دروغ زدن و تشویش اذهان کردن کمکی از شما ندیدیم.

رییس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مطمئن باشید همین گروه به محض تشکیل جلسات علنی با بی‌انصافی خواهند گفت که همه مردم برای قطع زنجیره انتقال ویروس تلاش می‌کنند اما نمایندگان با تشکیل جلسات به فکر رتق و فتق امورات شخصی خود هستند و به نوعی دیگر مجلس را مورد هجمه قرار می‌دهند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =