کتاب بهترین و موثرترین ابزار تربیت کودک و نوجوان است

تبریز- ایرنا - امام جمعه شهرستان هریس گفت: کتاب به عنوان بهترین و موثرترین عنصر در تربیت کودکان و نوجوانان می باشد و می توان با استفاده از آن در بهبود وضیعت جامعه و ارتقای فرهنگ عمومی بهره جست.

حجت الاسلام قهرمان احمدی روز پنجشنبه در گفتگو با ایرنا به مناسبت روز جهانی کتاب کودک اظهار کرد: اگرچه درجهان امروزی وجود وسایل الکترونیکی و فضای مجازی برای رساندن مفاهیم فرهنگی به ذهن ودل کودکان فراوان می باشد اما درچنین روزگاری همچنان کتاب رقیب بلامنازع در عرصه انتقال مفاهیم، علم و اطلاعات بوده و دریک کلام همچنان یارمهربان ور فیق بی ادعاست .

وی در  ادامه افزود: می توان با برنامه ریزی دقیق، کودکان، نوجوانان و جوانان کشور را به خواندن کتابهای ارزنده و خوب تشویق کرد.

حجت الاسلام احمدی در پایان خاطرنشان کرد: انتظار به حق و شایسته از همه افراد جامعه این است که در این روزهایی که همه در منزل هسستند با کتاب و مطالعه آشتی کنند و اوقات فراغت خود را با مطالعه کتابهای مفید سپری کنند.

 ۲ آوریل (برابر با ۱۴ فروردین) به افتخار زادروز هانس کریستین اندرسن، نویسنده داستان‌های کودکان به عنوان روز جهانی کتاب کودک نام گذاری شده‌ است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha