۱۳ هزار خودرو در جاده‌های خراسان رضوی بازگردانده شد

مشهد- ایرنا- جانشین رییس پلیس‌ راه فرماندهی انتظامی خراسان‌ رضوی گفت: در اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی از هشتم فرودین ماه تاکنون ۱۱۲ هزار و ۹۱۸ دستگاه خودرو در جاده‌های این استان بازگردانده شده است.

سرهنگ محمد علی احسانبخش روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همچنین طی این مدت برای ۲ هزار و ۶۷۵ دستگاه خودرو جریمه پنج میلیون ریالی اعمال شد.
وی ادامه داد: ۹۹ دستگاه خودرو نیز در اجرای این طرح توقیف شدند و برای ۴۱۶ دستگاه خودرو هم توقیف سیستمی ثبت شده‌ است.
طرح فاصله‌گذاری اجتماعی یک مصوبه ملی است که از سوی کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا مستقر در وزارت کشور، مدیریت، اجرا و نظارت می‌شود.
مدت تعیین شده برای اجرای این طرح هشتم تا بیستم فرودین ماه جاری است که در صورت تصویب ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا تمدید خواهد شد.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، فاصله‌گذاری اجتماعی به معنای تلاش برای به حداقل رساندن تماس‌های بین فردی است.

این تصمیم شامل شهروندانی است که فاقد علائم ظاهری ابتلا به بیماری کرونا هستند، یعنی بیمار یا مشکوک به ابتلای به کرونا نیستند اما ممکن است ناقل ویروس عامل این بیماری باشند. بر این اساس سیاست فاصله‌گذاری اجتماعی برای قطع چرخه انتقال ویروس در میان مردم عادی اتخاذ شده است.

اجرای این طرح مراحل مختلف دارد که برخی از آن پیشتر اجرا شده‌ و اینک اقداماتی دیگر بر تمهیدات گذشته افزوده می‌شود.

از جمله اقدامات در اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی که تاکنون نیز اجرایی شده تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها، مراکز خرید غیرضروری، اماکن ورزش عمومی و همچنین ممانعت از برپایی تجمع‌هایی مانند مراسم ختم و عروسی است.

به حداقل رساندن مسافرت‌های بین‌شهری نیز از مواردی است که در اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی پیگیری می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =