تکذیب شد: واردات داروی ضد کرونای favipiravir برای مسوولان

تهران- ایرنا- بیماری کرونا ممکن است هر فردی را مبتلا کند و شخصیت اجتماعی برایش فرقی ندارد، اما در پی انتشار شایعه رسانه‌های معاند خبری مبنی بر واردات داروی ضدکرونایی با نام favipiravir (فاویپیراویر) برای درمان مسوولان مبتلا به این ویروس در فضای مجازی بازتاب گسترده ای داشت، بنابراین مسوولان بیمارستان مسیح دانشوری این خبر را تکذیب کردند.

بی‌شک‌ کرونا، ویروسی است که هر فردی را مبتلا می کند؛ کما اینکه بعد از ورود به ایران هم افراد زیادی از جمله نمایندگان و وزرا و... را مبتلا کرد. از آنجاییکه تا کنون برای درمان این بیماری داروی خاصی ساخته نشده است و تنها با رعایت اصول بهداشتی می توان از بروز به آن پیشگیری کرد، برخی از کانال های مجازی خبری را انتشار دادند و مدعی شدند که داروی ضد کرونای favipiravir وارد کشور شده و عمدتا برای مسئولان از جمله برای مداوای علی‌اکبر ولایتی مورد استفاده قرار گرفته و پاسخ‌دهی مطلوبی نیز داشته است و این درحالی است که طبق گفته پزشکان هنوز هیچ دارو شناخته شده‌ای در کشور و در جهان برای درمان ویروس کرونا وجود ندارد.

شایعه: واردات داروی ضد کرونای favipiravir برای مسوولان

پاسخ به شایعه: با پیگیری های صورت گرفته برخی رسانه های معتبر از بیمارستان مسیح دانشوری، هرگونه اخبار منتشره در خصوص دارو توسط بیمارستان مسیح دانشوری و ریاست این بیمارستان کذب است و این بیمارستان هیچ گونه دارویی برای مسوولان اختصاص نداده است. پرسنل زحمتکش و از جان گذشته بیمارستان مسیح دانشوری همچون گذشته در حال خدمت رسانی به همه مردم هستند و هیچ گونه تفاوتی میان مردم و مسوولان قائل نیستند و از رسانه ها خواستارند در شرایط کنونی که کادر درمانی کشور نیاز به آرامش دارند از انتشار اخبار نادرست و گمانه زنی ها خودداری کنند تا خدمات رسانی این قشر زحمتکش به حاشیه نرود.

سرخط اخبار پژوهش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha