اجرای نمایش اینترنتی، سهم کارگردان شیرازی در مهار کرونا

شیراز- ایرنا- مسعود احمدی کارگردان شیرازی اعلام کرد: برای پیوستن به پویش در خانه بمانیم، نمایش آغوش مرگ را هفت شب به‌صورت زنده برگزار می‌کند.

مسعود احمدی که  با اجرای اجرای نمایش‌هایی همچون فراموشی، ‌پرسونا،‌ شیاطین را فرابخوان و کندو و راهیابی به جشنواره‌های مختلف تئاتر، برای هنردوستان شیرازی چهره‌ای شناخته‌شده است، نمایش آغوش مرگ را بر روی صحنه می‌برد و این بار به‌صورت اینترنتی آن را برای مخاطبان پخش می‌کند.

این کارگردان درباره این تئاتر روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: آغوش مرگ نمایشی است که در آن مبارزی تنها در رینگ با خود واگویه می‌کند و برداشتی تازه از نمایش کندو است.

وی که نویسندگی این اثر را نیز بر عهده داشته است، از شیما پور سهم‌الدین با عنوان بازیگر این اثر یاد کرد.

احمدی ادامه داد: تنها راه برای ماندن در خانه و تاب و تحمل تنهایی، مبارزه است. مبارزه با سایه‌ها، در و دیوار،‌ مبارزه با ویروسی که همه را از یکدیگر دور کرده است.

این نویسنده عنوان کرد: فارغ از هر جغرافیایی، انسان را می‌توان به ملکه زنبورها همانند کرد که زخمی شده و در کندو گیر افتاده و دیگر زنبورها تلاش می‌کنند تا او را از گرما بکشند؛ در این وضعیت تنها راه نجات تلاش برای زنده ماندن است.

احمدی اعلام کرد: این نمایش از جمعه پانزدهم فروردین‌ماه به مدت ۷ شب و از ساعت ۳۰: ۱۷ به مدت هفت شب و به‌صورت اینترنتی از طریق لایو اینستاگرام این کارگردان به آدرس  @masoudahmadi1360 نمایش داده خواهد شد.

علاوه بر شیراز، در شهرستان های فسا، نی ریز، اقلید، خرم بید، استهبان، داراب، خفر ، کوهچنار ، فراشبند ، خرامه ، لامرد ، ارسنجان، لارستان، کازرون، آباده ، اوز ، خنج ، مرودشت، سپیدان ، قیروکارزین، فیروزآباد، جهرم، گراش، بوانات، زرقان، سرچهان و کوار بیماران مبتلای به کرونا شناسایی شده است.

بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) و دو بیمارستان شهید چمران و شهید فقیهی در شیراز به عنوان مراکز پشتیبان در کنار معرفی ۹ مرکز در شیراز و ۳۶ مرکز در دیگر شهرستان‌های استان فارس برای مراجعه افراد مشکوک به کرونا به این بیماران خدمات می دهند ، همچنین نقاهتگاه بیماران مبتلا به کرونا با ظرفیت ۲۰۰ تخت نیز در ورزشگاه شهید آیت الله دستغیب توسط ارتش جمهوری اسلامی در شیراز تجهیز شده و مورد استفاده قرار می گیرد.

اخبار مرتبط