۳۰۰ هزار نفر در تربت‌حیدریه غربالگری کرونا شدند

تربت‌حیدریه- ایرنا- معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه از غربالگری حدود ۳۱۰ هزار نفر از جمعیت زیر پوشش این واحد دانشگاهی در طرح بسیج ملی مقابله با کرونا خبر داد.

ابراهیم تیموری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این رقم معادل ۷۵ درصد جمعیت زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه را شامل می‌شود.
وی شمار افراد زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه را ۳۶۳ هزار نفر اعلام کرد و اظهار داشت: از این تعداد تاکنون ۲۸۳ هزار نفر از طریق ثبت‌نام در سامانه سیب توسط خانه‌های بهداشت و مراکز جامع سلامت، غربالگری شدند.

وی ادامه داد: در این طرح و به صورت سرپایی، ۴۸۵ نفر به پزشک ارجاع داده شدند و حدود ۶ هزار نفر که در سامانه سیب مشارکت داشتند حداقل یکی از علایم کرونا را داشتند.
او اضافه کرد: تیم‌های مراقبت شامل یک نفر بسیجی و یک نفر بهورز هستند که کار غربالگری را انجام می‌دهند و در تلاشیم غربالگری ۲۵ درصد جمعیت باقیمانده شهری را به انجام برسانیم ضمن این که بیش از ۹۰ درصد جمعیت روستایی غربالگری کرونا شدند.

دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه با زیرپوشش داشتن سه شهرستان تربت‌حیدریه، مه‌ولات و زاوه به ۳۶۳ هزار نفر جمعیت سه شهرستان در جنوب استان خراسان رضوی خدمات می‌دهد. این دانشگاه ۱۹۰ تخت در بیمارستان نهم دی تربت‌حیدریه و ۲۰ تخت در مه‌ولات دارد.
مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب غربی مشهد واقع است. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha