بانوان روستای قائدطاهر بروجرد ۳ هزار و ۵۰۰ ماسک تولید کردند

بروجرد - ایرنا - بانوان کارآفرین روستای قائدطاهر (کاتار) بروجرد یک کارگاه خیاطی راه‌اندازی کرده و ۳ هزار و ۵۰۰ عدد ماسک بهداشتی را بین مردم به صورت رایگان توزیع کردند.

معصومه بختیاری مدیر کارگاه خیاطی روستای کاتار بروجرد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: با شیوع ویروس کرونا به منظور حفظ سلامت کارکنان، کارگاه خیاطی تعطیل شد ولی بعد از ضدعفونی کارگاه، بانوان شاغل در این کارگاه با سه شیفت کار کردن تعداد ۳ هزار و ۵۰۰ ماسک را تهیه کردند.

وی افزود: کارکنان کارگاه خیاطی همه از اعضای روستای قائدطاهر  و بیشتر آنها سرپرست خانوار هستند ولی در این شرایط و با توجه به شیوع ویروس کرونا بدون دستمزد و حقوقی به دوختن ماسک برای مردم اقدام کردند.

این بانوی کارآفرین گفت: با همکاری دهیاری روستا، خیرین و اهالی روستا، مواد اولیه تهیه ماسک اعم از پارچه، کش و سیم تهیه شد.

بختیاری یادآور شد: اهالی روستای قائد طاهر هزینه خیرات جمعه آخر سال را به منظور تهیه مواد اولیه تولید ماسک با هماهنگی دهیاری در اختیار کارگاه خیاطی روستا قرار دادند تا هزینه تهیه مواد اولیه ماسک ها تامین شود و مابقی کمک های جمع شده نیز بصورت بسته مواد غذایی در اختیار نیازمندان قرار گرفت.

این بانوی کارآفرین گفت: حدود ۱۵ بانوی چرخکار در این کارگاه تولیدی فعالیت دارند و عمده تولیدات آنها شامل لباس کودک و لباس تور، مجلسی و تولیدات تزئینی است ولی اکنون به علت شیوع بیماری کرونا، کارگاه تعطیل شده است چون سلامت مردم برای ما در اولویت قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =