یک میلیون و ۱۷۲ نفر در استان مرکزی غربالگری کرونا شدند

اراک - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: یک میلیون و ۱۷۲ هزار و ۲۷۰ شهروند این استان از ابتدای شیوع کووید ۱۹ تاکنون غربالگری شده‌اند.

دکتر سید«محمد جمالیان» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۳۰۵ هزار و ۷۱۴ نفر از شهروندان زیر پوشش خدمات دانشکده علوم پزشکی ساوه، ۹۱ هزار و ۵۸۰ نفر از شهروندان زیر پوشش خدمات دانشکده علوم پزشکی خمین و ۷۷۴ هزار و ۹۷۶ نفر از هم استانی‌های زیرپوشش خدمات دانشگاه علوم پزشکی اراک تاکنون غربالگری کرونا شده‌اند.

وی توضیح داد: تمامی افزاد پرخطرو دارای بیماری‌های زمینه‌ای در استان مرکزی غربالگری کرونا شده‌اند و شمار باقی‌ مانده از جمعیت استان نیز در روزهای آتی رصد خواهند شد و از طریق پایگاه‌های سلامت و بهورزان با انان تماس تلفنی گرفته می‌شود تا در صورت مشکوک بودن به کرونا توصیه ها و پیگیری لازم برای آنان انجام شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک خاطرنشان کرد: با مشارکت نیروهای حوزه سلامت تاکنون ۳۹۶هزار و ۳۴۰ نفر در اراک، ۱۱۸ هزار و ۱۵۲ نفر در شازند، ۵۵۱ هزار و ۸۱ نفر در خنداب، ۵۳۳ هزار و ۶۵ نفر در محلات، ۵۱۵ هزار و ۳۷ نفر در دلیجان، ۳۶۹هزار و ۱۰ نفر در کمیجان، ۲۶۶ هزار و ۳۹ نفر در فراهان، ۲۱۴ هزار و ۳۴ نفر در تفرش و ۱۶۲ هزار و ۵۴ نفر در آشتیان پس از ثبت‌نام در سامانه وزارت بهداشت و درمان مورد ارزیابی و پایش سلامت قرار گرفته‌اند.

جمالیان اظهار داشت: برنامه پایش سلامت کرونا تا کامل شدن پوشش جمعیتی یک میلیون و ۴۳۰ هزار نفری استان ادامه خواهد یافت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =