کاهش ۹۸ درصدی تردد در روز سیزده بدر مازندران

ساری - ایرنا - رییس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران اعلام کرد: ۱۳ فروردین امسال تردد خودرویی استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش ۹۸ درصد داشت.

سرهنگ مهدی باقری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۱۳فروردین امسال یکی از به یادماندنی ترین روزهای تاریخ استان محسوب می شود که در آن شاهد نهایت همراهی و درک مردم مازندران برای مقابله با ویروس کرونا بودیم. 

وی با اشاره به اینکه ۱۳ فروردین امسال نماد بالاترین سطح شعور اجتماعی در مردم مازندران بود، افزود: مردم مازندران کمترین میزان تردد و بیشترین خانه نشینی را برای مقابله با کرونا در تاریخ استان رقم زدند. 

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران با اشاره به کاهش ۹۸ درصدی تردد در جاده های شهری و بین شهری استان در روز ۱۳ فروردین ، گفت: حتی در بازرسی های هوایی نیز تمامی مناطق استان از جمله اماکن تفریحی خالی از تجمع انسانی و رفت وآمد بود. 

سرهنگ باقری به آمار خودروهای بازگشتی نیز اشاره کرد و گفت: به دلیل عدم تردد عمومی خودروهای بازگشتی در روز ۱۳ فروردین انگشت شمار بودو از چندصد دستگاه تجاوز نکرد.  

بازگرداند ۳۶ هزار دستگاه خودرو به مسیر فاصله‌گذاری اجتماعی

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران همچنین به اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در استان اشاره کرد و گفت: از ابتدای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در تاریخ هشت فروردین تاکنون ۳۶ هزار خودرو از مسیرهای بین شهری و محورهای اصلی استان بازگردانده شدند.

سرهنگ باقری افزود : در این مدت تعداد ۵۲۶ دستگاه خودرو متخلف از طرح فاصله گذاری اجتماعی هم اعمال قانون شدند که شامل جریمه ۵۰۰ هزار تومانی و توقیف یک ماهه خودرو بود.

وی همچنین به استقرار پلیس راه بر ۶۴ نقطه مواصلاتی و بین راهی استان اشاره کرد و گفت: محورهای فرعی مازندران نیز با هماهنگی دهیاران و پاسگاه های انتظامی و بسیج برای جلوگیری از تردد غیر بومی ها پایش می شود. 

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران گفت: از ابتدای طرح فاصله گذاری اجتماعی به منظور قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا تا به امروز تمامی محورهای مواصلاتی و بین شهری بر روی تردد خودروهای غیر بومی و غیرساکن بسته بوده و این روند تا پایان طرح ادامه خواهد داشت.

مازندران اکنون ۴۴ روز است که همراه با مناطق دیگر کشور با ویروس کرونا در گیر است. این ویروس در مازندران در حال حاضر حدود یک هزار و ۳۰۰ نفر را بر روی تخت های مراکز درمانی و بیمارستانی بستری کرده است . 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =