گلایه سرپرست سازمان اجتماعی شهرداری تهران از تعطیلی مراکز نگهداری معتادان

تهران - ایرنا - سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به حضور معتادان در میدان شوش پایتخت در پی تعطیلی مراکز نگهداری از این افراد اعلام کرد: زحمات چند ساله نیروی انتظامی با تعطیلی این مراکز نقش برآب شد.

سیدمالک حسینی روز پنجشنبه در صفحه توییتر خود نوشت: میدان شوش، بامداد ۱۴ فروردین ۱۳۹۹؛ این افراد مردم همین شهرند، کارتن خواب نیستند و حتی بی سرپناه، معتادانی که محصول همین جامعه اند اما توان خود مراقبتی ندارند، زحمات چند ساله نیروی انتظامی با تعطیلی مراکز نگهداری معتادان نقش برآب شد.
وی در ادامه بیان کرده؛ بیش از پیش نگران همکارانم در مواجهه با این افرادم.
براساس اعلام سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران، گشت‌های فوریت‌های اجتماعی این سازمان بامداد امروز در میدان شوش با انبوهی از معتادان متجاهر که پس از تعطیلی مراکز ماده ۱۶ بی‌سرپناه شدند مواجه گردیدند.

همچنین این سازمان اعلام کرد: گرمخانه‌ها ظرفیتی دارند، نیاز است مسئولان، شهرداری را در این راه یاری دهند تا با رعایت مسائل بهداشتی از بروز مشکلات بیشتر جلوگیری شود.
به گزارش ایرنا، سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران پیش از این در نشست خبری مجازی با هشدار نسبت به حضور معتادان متجاهر به دلیل تعطیلی مراکز ماده ۱۶ در پی بیماری کرونا و ایجاد پاتوق‌هایی توسط آنان در مناطق پاکسازی شده پایتخت گفت: مسئولان در این زمینه باید تصمیم جدی اتخاد کنند.
۲۴ گرمخانه و سامانسرا در پایتخت فعالیت می‌کنند و تمامی گرمخانه‌ها روزانه سه بار ضدعفونی می‌شوند و تاکنون هیچ موردی از ابتلا به بیماری کرونا در این مراکز گزارش نشده است.
تاکنون بیش از ۲ هزار نفر در گرمخانه‌های پایتخت پذیرش شده‌اند، این پذیرش به صورت روزانه و حتی از پیک سرما این آمار بیشتر است.
شهروندان در صورت مشاهده افراد بی‌خانمان و کارتن‌خواب می‌توانند موارد را از طریق تماس با سامانه ۱۳۷ اطلاع دهند.
بیماری کرونا که از روزهای پایانی بهمن ماه کشور را درگیر کرده براساس اعلام روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکنون ۴۷ هزار و ۵۹۳ نفر به طور قطعی در کشور به بیماری کرونا مبتلا شده، ۳هزار و ۳۶ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۱۵ هزار و ۴۷۳ نفر نیز بهبود یافته‌اند.
کودکان کار، زباله گرد و افراد آسیب دیده بیشتر در معرض این بیماری قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =