۱۴ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۰۷
کد خبرنگار: 1188
کد خبر: 83735934
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۴ میلیارد ریال زکات در خمین جمع‌آوری شد

خمین - ایرنا - رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) خمین گفت: ۱۴ میلیارد ریال زکات واجب و مستحب، فطریه و کفاره پارسال در این شهرستان جمع‌آوری شده است.

«جواد داودی» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۵۰۰ میلیون ریال از ارقام جمع آوری شده پارسال در این شهرستان مربوط به زکات واجب و ۱۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال زکات مستحبی است. 
وی  گفت: یک میلیارد ریال از زکات جمع‌آوری شده سال گذشته در خمین نقدی است و این مبالغ براساس نیت خیران در بخش مسکن، درمان، ازدواج، انجام طرح‌های عمرانی و معیشت هزینه شده است.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) خمین اظهار داشت: زکات جمع‌آوری شده هر روستای در این شهرستان برای نیازمندان همان منطقه هزینه شده‌است.

داودی با بیان اینکه  دفترچه محاسبه زکات بین ۸۰۰ کشاورز منطقه توزیع شده است، گفت: بانک اطلاعی از پرداخت‌کنندگان زکات واجب و مستحبی در شهرستان تهیه شده است.
رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) خمین بیان کرد: زکات از واجبات مالی و عبادی است و اگر زکات اموال به ‌موقع پرداخت شود مشکلات اقتصادی موجود در سطح شهرستان رفع می‌شود.
داودی، اولویت مصرف زکات را نیازمندان دانست و اظهار داشت: پرداخت زکات علاوه بر رونق بخشی به زندگی فقرا، تاثیرات معنوی فراوانی در زندگی فردی افراد دارد و اموال و جان افراد با پرداخت زکات پاک می‌شود. 

خمین دارای ۱۰۵ هزار نفر جمعیت است که  ۹ هزار و ۶۴۲ نفر تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) این شهرستان قرار دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =