کارگاه‌های فرهنگی با کمتر از یکسال سابقه مشمول بیمه بیکاری هستند

بندرعباس- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: صنف ها و کارگاه های فرهنگی هنری که به دلیل شیوع بیماری کرونا تعطیل شده اند و زیر یکسال سابقه بیمه در سال ۹۸ دارند، مشمول بیمه بیکاری می شوند.

رضا کمالی زرکانی روز پنجشنبه اظهار داشت: شاغلان موسسات فرهنگی هنری،چاپخانه ها،کانون های آگهی و تبلیغات،آموزشگاه های هنری و سایر صنوف فرهنگی هنری که تنها به علت شیوع بیماری کرونا از کار بیکار شده اند ، می توانند از بیمه بیکاری بهره مند گردند.

وی خاطرنشان کرد: در راستای ماده ۲ و بند ب ماده ۶ قانون بیمه بیکاری کارگاه ها و صنف های فرهنگی هنری مشمول، باید ابتدا در سایت وزارت کار به آدرس https://bimebikari.mcls.gov.ir ثبت نام اولیه را انجام دهند.

زرکانی تاکید کرد: برابر مقررات تامین اجتماعی، بیمه شدگان بیکار که دارای کد کارگاهی می باشند، مشمول دریافت حق بیمه بیکاری هستند و اشخاصی که به صورت خویش فرما بیمه شده اند(مثل بیمه شدگان صندوق هنر) مشمول این قانون نیستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان این اقدام را در جهت حمایت از صنف های فرهنگی هنری عنوان کرد و گفت: کسانی که در سامانه مذکور ثبت نام می کنند حتما علت بیکاری را گزینه حوادث غیرمترقبه انتخاب کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =