شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا از ۲۰۰ هزار نفر گذشت

تهران- ایرنا- آخرین آمارها حاکی است که شمار مبتلایان به کووید۱۹ در آمریکا از ۲۰۰ هزار تن گذشت که نشان می‌دهد بیش از یک پنجم مبتلایان در کل جهان به ایالات متحده مربوط می‌شود.

شبکه خبری سی‌ان‌ان چهارشنبه‌شب گزارش داد که شمار مبتلایان به کووید۱۹ در ایالات متحده آمریکا از ۲۰۰ هزار تن فراتر رفته است.

همچنین، تارنمای Worldometers.info که آخرین آمارهای مربوط به کرونا در سراسر جهان را براساس آمارهای رسمی کشورها اعلام می‌کند، شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا را ۲۰۷ هزار و ۵۳۵ نفر ثبت کرد.

در حالی که این تارنما آمار مبتلایان قطعی به کرونا در سراسر جهان را ۹۲۰ هزار و ۹۳۹ تن اعلام کرده، این عدد نشان می‌دهد که آمریکا به تنهایی بیش از یک پنجم مبتلایان به کرونا در سراسر جهان را به خود اختصاص داده است.

تارنمای مذکور همچنین شمار کل جانباختگان بر اثر کرونا در آمریکا را ۴ هزار و ۶۰۹ مورد اعلام کرد؛ این در حالی است که تنها ۸ هزار و ۷۶۲ مبتلا در آمریکا بهبود یافته‌اند.

«آنتونی فائوچی» مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا یکشنبه‌شب در گفت‌وگو با شبکه خبری سی‌ان‌ان پیش‌بینی کرد که شیوع کرونا در این کشور در نهایت جان  ۲۰۰ هزار آمریکایی را خواهد گرفت.

فائوچی گفت: وقتی به مدل‌ها مراجعه می‌کنیم یک سناریوی بهترین حالت و یک سناریوی بدترین حالت داریم. به طور کلی، واقعیت جایی در میان این دو است.

او که یکی از اعضای کلیدی ستاد مقابله با کرونا در کاخ سفید است، پیش‌بینی کرد: با توجه به آنچه که می‌بینیم، نظر من این است که چیزی بین ۱۰۰ هزار تا ۲۰۰ هزار نفر در آمریکا جان خود را به خاطر ابتلا به کرونا از دست خواهند داد و میلیون‌ها نفر به این ویروس مبتلا خواهند شد.

فائوچی و دیگر کارشناسان آمریکایی هشدار داده‌اند که وضعیت شیوع کرونا در آمریکا پیش از آنکه رو به بهبودی گذارد، بسیار وخیم خواهد شد و در حال حاضر نیز با افزایش ناگهانی شمار مبتلایان، بیمارستان‌های سراسر آمریکا به ویژه در نیویورک با کمبود تجهیزات مواجه شده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =