۱۳ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۱۱
کد خبرنگار: 1195
کد خبر: 83735776
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

مرگ‌ومیر ناشی از کرونا در ترکیه به ۲۷۷ نفر رسید

تهران- ایرنا- وزیر بهداشت ترکیه شمار مبتلایان به کرونا در این کشور را ۱۵ هزار و ۶۷۹ نفر و مرگ‌ومیر ناشی از ابتلا به این ویروس را ۲۷۷ تن اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، «فخرالدین قوجا» وزیر بهداشت ترکیه چهارشنبه‌شب اعلام کرد که ظرف ۲۴ ساعت گذشته در این کشور ۲ هزار و ۱۴۸ نفر دیگر به کووید۱۹ مبتلا شده و ۶۳ نفر نیز بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

براساس این آمار، تاکنون شمار مبتلایان قطعی به کووید۱۹ در ترکیه به ۱۵ هزار و ۶۷۹ نفر رسیده و در مجموع ۲۷۷ نفر بر اثر ابتلا به این ویروس جان باخته‌اند.

وزیر بهداشت ترکیه گفت که تعداد آزمایش‌های انجام شده در روز گذشته از ۱۴ هزار فراتر رفت و این کشور در نظر دارد هفته آینده روزانه بین ۲۰ هزار تا ۲۵ هزار تست کرونا انجام دهد و سپس این آمار را به روزانه ۳۰ هزار تست برساند.

کوجا همچنین تاکید کرد که اکنون گستره شیوع کرونا به همه ۸۱ استان ترکیه رسیده است اما ۶۰ درصد از مبتلایان مربوط به استانبول است و پس از آن ازمیر و آنکارا قرار دارند.

ویروس کرونا برای نخستین بار ۱۲ دسامبر (آذر/دی) گذشته در چین و در شهر «ووهان» شیوع یافته اما پکن به طور رسمی اواسط ژانویه (دی/بهمن) آن را اعلام کرد.

این ویروس بسرعت به کشورهای مختلف در سراسر جهان سرایت و همه کشورها را درگیر کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =