تب‌سنجی بیش از ۷۰۰ هزار نفر در خراسان شمالی

بجنورد - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی گفت: تاکنون ۷۰۶ هزار و ۷۲۲ نفر توسط ۸۸۲ نیروی مستقر در ۲۱ نقطه ورودی استان غربالگری شده‌اند.

ولی الله حیاتی چهارشنبه‌شب اظهار داشت: یکی از مصوبات ستاد پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا منع تردد خودروها با هدف اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی است، که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۲ راننده متخلف جریمه و ۳ دستگاه خودرو توقیف و یا دستور توقیف آنها صادر شد.

وی شمار خودروهای ورودی به استان در این مدت را ۶ هزار و ۴۴۱ دستگاه عنوان کرد که نسبت به روز پیش از آن ۲۲ درصد و در مقایسه با روز مشابه سال قبل ۷۷ درصد کاهش یافته است، افزود: از ورود ۳۲۵ و خروج ۲۷۶ دستگاه خودرو جلوگیری شده است و هزار و ۸۱۰  دستگاه خودرو نیز به کمربندی ها هدایت شده اند.

معاون سیاسی استاندار خاطر نشان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۶ هزار و ۶۲۱ خودرو از استان خارج شده است که نسبت به روز قبل ۲۰ درصد و در مقایسه با روز مشابه سال قبل ۷۴ درصد کاهش یافته است.

حیاتی افزود: میزان مصرف بنزین خراسان شمالی نیز در ۲۴ ساعت گذشته ۲۴۲ هزار لیتر بوده است که نسبت به روز پیش از آن ۴۹ درصد و در مقایسه با سال قبل ۶۷ درصد کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه ۲۹ واحد صنفی متخلف که مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا را رعایت نکرده بودند،  پلمب شده اند، تصریح کرد: ۸۸۴ مورد بازدید از اصناف و مراکز خدماتی از دیروز تاکنون انجام شده است که این بازدیدها منجر به صدور ۳۲۲ مورد تذکر، ۲۹ مورد اخطار کتبی و ۳۲ مورد اخذ تعهد کتبی شد.

طرح فاصله گذاری اجتماعی با هدف کمک به تشدید قطع زنجیره انتقال بیماری با رویکرد کاهش تماس‌ها، عدم برگزاری اجتماعات و حذف ترددهای غیر ضروری در سطح کشور، مصوب ستادملی مدیریت و مقابله با کرونا از بامداد جمعه هشتم فروردین ماه آغاز و تا بیستم ماه جاری اجرا می‌شود.

استان خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =