۱۳ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۴۷
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 83735762
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

جشنواره‌های بین‌المللی ادینبرو هم به دلیل کرونا لغو شد

لندن – ایرنا – پنج جشنواره مهم فرهنگی بین‌المللی ادینبرو (اسکاتلند) که قرار بود با حضور میلیون‌ها شرکت‌کننده و هنرمند، مرداد ماه امسال برگزار شود به دلیل نگرانی از کرونا لغو شد.

این برای اولین بار در ۷۰ سال گذشته است که جشنواره‌های ادینبرو لغو می‌شود. در این جشنواره معمولا ۴.۴ میلیون گردشگر و  ۲۵ هزار هنرمند، نویسنده و بازیگر از ۷۰ کشور مختلف حضور دارند.

نیکلا استرجن سروزیر اسکاتلند لغو این رویداد بین‌المللی را تصمیمی اندوهناک و در عین حال درست توصیف و ابراز امیدواری کرد که مراسم سال آینده با شکوه بیشتری برگزار شود.

جشنواره بین‌المللی ادینبرو اولین بار در سال ۱۹۴۷ میلادی پس از پایان جنگ جهانی دوم با هدف ایجاد وحدت بین مردم آغاز به کار کرد.

جشنواره هنرهای نمایشی ادینبرو نیز همان سال و پس از آن تشکیل شد که هشت گروه تئاتر در حاشیه جشنواره یادشده به اجرای نمایش پرداختند. سه سال بعد جشنواره سلطنتی تاتو نظامی ادینیرو ظاهر شد و به ترتیب جشنواره‌های کتاب و هنر در سال‌های ۱۹۸۳ و ۲۰۰۴ پا به عرضه حضور گذاشتند.

شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان که تاکنون جان بیش از ۴۵ هزار نفر را گرفته باعث لغو بسیاری از مراسم و برنامه‌های عمومی شده است.

پیشتر نیز گزارش شد «نمایشگاه کتاب لندن» که به عنوان یکی از بزرگترین رویدادهای ادبی جهان شناخته می‌شود به دلیل نگرانی‌ها از شیوع ویروس «کرونا» لغو شده است.

مسوولان برگزاری این نمایشگاه اعلام کردند به علت تشدید پیدا کردن وضعیت شیوع ویروس «کرونا»، نمایشگاه کتاب لندن که قرار بود از دهم تا دوازدهم ماه «مارس» برگزار شود، لغو شد.

 قرار بود حدود ۲۵ هزار ناشر، نویسنده و آژانس ادبی از سراسر جهان در این رویداد ادبی شرکت کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =