۱۳ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۲۳:۵۷
کد خبرنگار: 1463
کد خبر: 83735746
۰ نفر

برچسب‌ها

سدهای همدان سیراب شد

همدان- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان با اشاره به پرشدن ۸۰ درصد سد اکباتان گفت: بارش‌های اخیر سدهای کلان، سرابی، شیرین سو و آبشینه در این استان را سیراب کرده‌ است.

منصوره ستوده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بارش های اخیر حجم آب سد اکباتان را به بیش از ۲۷ میلیون متر مکعب رسانده است. 

وی اضافه کرد: هم اکنون حجم ذخیره سد اکباتان ۸۰ درصد است که از این میزان روزانه ۷۷۰ لیتر در ثانیه برای تامین آب آشامیدنی مردم شهر همدان خارج می‌شود.

ستوده با بیان اینکه ذخیره سد کلان ملایر ۴۲ میلیون و ۴۴۰ هزار متر مکعب است، افزود: هم اکنون ۹۴ درصد این سد پر و دریچه‌های زیرین سد برای کنترل سیلاب احتمالی باز شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان خروجی دریچه زیرین سد کلان ملایر را ۱۲ هزار لیتر در ثانیه اعلام کرد و گفت: هم اکنون ورودی آب به سد کلان ملایر ۹ هزار و ۷۲۰ لیتر در ثانیه است.

وی با اشاره به سرریز شدن سد شیرین سو در کبودراهنگ و گنجایش ۹۸ درصدی آن افزود: در حال حاضر چهار میلیون و ۳۱۰ هزار متر مکعب آب پشت این سد جمع شده است.

ستوده از پر شدن ۷۱ درصد سد آبشینه خبر داد و گفت: آب ورودی این سد از سرریز سد اکباتان و بند سیاه‌کمر تامین می شود. 

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان خاطرنشان کرد: ۸۸ درصد حجم سد سرابی تویسرکان هم پر شده و دریچه های پایین دست آن نیز باز است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =