بخشنامه نحوه حضور کارمندان در ادارات قزوین تمدید شد

قزوین – ایرنا – معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: بخشنامه نحوه حضور کارمندان در ادارات، بانک‌ها و بیمه‌ها به منظور کنترل ویروس کرونا تا ۲۰ فروردین ماه تمدید شد.

منوچهر حبیبی شامگاه چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طبق این بخشنامه که از سوی جمشید انصاری معاون رییس جمهوری و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور ابلاغ شده است همچنان باید یک سوم کارکنان در محل کار حاضر یافته و بقیه دورکاری کنند.

وی افزود: کارمندان در صورت دورکار نبودن باید به مرخصی بروند و البته مرخصی آنها جزو مرخصی استحقاقی محسوب نمی‌شود.

حبیبی اضافه کرد: چگونگی فعالیت دستگاه‌های اجرایی بعد از تاریخ یاد شده متناسب با تصمیمات ستاد ملی مدیریت کرونا ابلاغ و اجرا خواهد شد.

وی تصریح کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی باید در این مدت به کارمندان تا سقف ۷۰ درصد اجازه مرخصی دهند به گونه‌ای که به روند خدمت رسانی خدشه وارد نشود.

معاون استاندار بیان داشت: بانوان شاغل دارای فرزند زیر ۶ سال، بانوان شاغل دارای همسر یا فرزند معلول، افراد بالای ۶۰ سال، جانبازان معزز شیمیایی، افراد با سابقه پیوند اعضا (کبد، کلیه) و کلیه شاغلان آسیب‌پذیر یعنی افرادی که دارای سابقه بیماری زمینه‌ای قلبی و عروقی، ریوی، دیابت، بیماری کلیوی، بیماری کبدی و بیماری سرطانی هستند نیز شامل دورکاری می‌شوند.

وی افزود: این مهم در راستای پیشگیری و سلامت شهروندان و مهار بیماری کرونا اجرایی خواهد شد.

حبیبی تاکید کرد: از دستگاه‌های اجرایی درخواست می‌شود موضوع خدمات‌رسانی به شیوه الکترونیکی را در دستور کار داشته باشند.

تاکنون ۹۸۷ نفر در قزوین به ویروس کرونا مبتلا شده، ۶۴۵ نفر بهبود یافته و متاسفانه ۱۴۳ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha