پاکستان از تشکیل هیات مذاکره کننده کابل با طالبان استقبال کرد

اسلام‌آباد - ایرنا - وزارت امور خارجه پاکستان چهارشنبه شب در بیانیه‌ای با استقبال از اقدام افغانستان برای تشکیل هیات مذاکره‌کننده با گروه طالبان، آن را تعهد دولت کابل در اولویت قرار دادن صلح و آشتی در افغانستان تعبیر کرد.

در این بیانیه آمده است: اکنون پس از تشکیل هیات مذاکراتی دولت کابل، راه گفت‌وگوها میان تمامی گروه‌های افغانستانی باید هموار شود.

وزارت امور خارجه پاکستان گفت: توافق صلح میان آمریکا و طالبان فرصت تاریخی برای برقرای صلح و ثبات پایدار در افغانستان فراهم کرده است بنابراین این هدف می‌تواند با حل اختلافات‌ و همکاری سازنده‌ها همه طرف‌ها در جهت منافع عالی این کشور تحقق یابد.

دولت پاکستان با تاکید بر حمایت مستمر این کشور از افغانستان متحد، امن و باثبات، اعلام کرد: اسلام‌آباد امیدوار است که تمامی طرف‌ها کاهش خشونت‌ها را به طور جدی به عنوان نقشه راه مشترک دنبال کنند.

رایزنی وزیرخارجه پاکستان با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا

وزارت امور خارجه پاکستان همچنین ساعاتی پیش اعلام کرد که "شاه محمود قریشی" وزیر امور خارجه این کشور در تماس تلفنی با "جوسب بورل" مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره فرآیند صلح افغانستان و توافق اخیر میان آمریکا و طالبان گفت‌وگو کرد.

طرفین توافق صلح دوحه را برای ثبات پایدار در افغانستان مهم دانسته و آن را برای دولتمردان کابل فرصتی بی‌نظیر توصیف کردند.

قریشی تاکید کرد: پاکستان به مسئولیت مشترک خود در خصوص افغانستان و مساعی جهت پیشبرد مسیر صلح ادامه خواهد داد.

دولت افغانستان بتازگی فهرست ۲۱ نفره‌ای را منتشر کرد که با گروه طالبان روند مذاکرات صلح را پیش خواهد برد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =