وجهی از بیماران کرونایی بی‌بضاعت و اتباع بیگانه در اصفهان دریافت نمی‌شود

اصفهان - ایرنا - سخنگوی ستاد استانی مقابله و پیشگیری بیماری کرونا در اصفهان گفت: براساس مصوبه این ستاد، وجهی بابت هزینه‌های درمانی از بیماران کرونایی بی‌بضاعت و اتباع بیگانه اخذ نمی‌شود.

حجت‌الله غلامی عصر روز چهارشنبه در حاشیه بیست و یکمین جلسه این ستاد در گفت و گو با ایرنا افزود: بر این اساس شناسایی این بیماران بی‌بضاعت در دستور کار واحدهای درمانی قرار دارد تا هزینه‌های آنها  به صورت صد در صد توسط علوم پزشکی و نهادهای مربوطه پرداخت شود و وجهی از آنها گرفته نشود.

 بر اساس آمار موجود در استان اصفهان دست‌کم ۱۶۰ هزار نفر تبعه خارجی مجاز داریم که در ۱۲ شهر استان سکونت دارند.

وی اظهارداشت: در جلسه امروز طرحی از سوی دانشگاه علوم پزشکی برای وضعیت استان در چهار مرحله پیشگیری، آمادگی مقابله و بازسازی ارائه شده است.

سخنگوی ستاد استانی مقابله و پیشگیری از بیماری کرونا افزود:  اکنون استان در مرحله مقابله با بیماری قرار دارد و مقرر شد این طرح با روسای کمیته‌های مربوطه مطرح و بررسی و در جلسه بعد نهایی شود.

وی ابراز امیدواری کرد که با طرح ارائه شده علوم پزشکی و نقظه نظرات صاحب نظران طرحی برای ادامه مقابله و بازسازی در استان اجرا شود.

غلامی با اشاره به گزارش‌های رسیده از استان برای روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین گفت: از روز گذشته تاکنون مردم همکاری و همراهی خوبی در عمل به توصیه‌ها و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی داشته‌اند.

وی به ادامه اعمال قانون برای خودروهای زوج و فرد از ۱۴ تا ۲۰ فروردین اشاره کرد و گفت: تردد بین استانی همچنان ممنوع است و خودروهای غیراستانی بازگردانده می‌شوند.

وی به ادامه ممنوعیت تردد بین شهری خودروهای غیربومی در استان اشاره  و اضافه کرد: تردد در  تفرجگاه‌ها، پارک‌ها و  فضاهای فرهنگی و گردشگری استان تا ۲۰ فروردین ممنوع است.

غلامی درباره وضعیت فعالیت اصناف تصریح کرد: اصناف همچنان مطابق دستورالعمل ابلاغ شده باید عمل کنند و تنها صنوف بهداشتی و درمانی، تولید و توزیع کنندگان مایحتاج عمومی مردم مجاز به فعالیت هستند و سایر صنوف تا بیستم تعطیل خواهند بود.

وی در پاسخ به وضعیت مراکز درمانی استان گفت: به این لحاظ وضعیت مطلوب است زیرا تخت خالی و امکان پذیرش بیماران وجود دارد.

سخنگوی ستاد استانی مقابله و پیشگیری بیماری کرونا افزود: هیچ مشکلی در ارتباط با توزیع ماسک و مواد ضدعفونی در مراکز درمانی استان وجود ندارد.

   ۹۴۲ بیمار در زمان حاضر در بخش‌های مقابله با بیماری کرونا در بیمارستان‌های این استان ( به‌جز شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل) بستری هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =