نمره قبولی مازندرانی‌ها در خانه‌نشینی

ساری - ایرنا - بررسی‌های زمینی و هوایی پلیس مازندران نشان داده است که شهروندان این استان به محدودیت تردد خودروها و ممنوعیت ورود افراد به پارک‌ها و اماکن گردشگری در روز طبیعت اهتمام ویژه داشتند و در واقع در آزمون خانه‌نشینی آن هم در روز طبیعت یا ۱۳ به‌در قبول شدند.  

مازندرانی ها امسال روز ۱۳ فروردین را با هدف شکست دادن کرونا در خانه ماندند و حتی بسیاری از شهرنشینان برای حفظ سلامتی خود و دیگر شهروندان از خیر رفتن به خانه باغ هایشان هم گذشتند و روز طبیعت را در آپارتمانشان در شهر ماندند.

نیروی انتظامی هم امروز علاوه بر گشت زمینی و کنترل ورودی و خروجی جنگل و دریا ، با گشت هوایی نیز پارک های جنگلی و مناطقی را که مازندرانی ها به صورت سنتی برای بیتوته در روز طبیعت انتخاب می کنند ، رصد کردند که نتیجه آن دادن نمره قبولی به شهروندان استان در خانه نشینی بود. 

فرماندهی انتظامی مازندران نیز شامگاه ۱۳ فروردین از همکاری مردم مازندران در روز طبیعت قدر دانی کرد و گفت : خوشبختانه از صبح امروز با رصد تصاویر دریافتی از شهرستان ها و بررسی میدانی از نقاط مختلف استان ،مردم فهیم مازندران در اماکن سیاحتی و تفریحی ، بوستان ها ، پارک های جنگلی و دیگر تفرجگاه ها حضور نیافتند و ما را در امر مبارزه با ویروس منحوس کرونا  یاری دادند .
بنا بر گزارش روابط عمومی انتظامی مازندران ، همسو با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی از ساعات ابتدایی صبح امروز چهارشنبه پلیس با حضور در بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نقطه از پیش تعیین شده مستقر شد و تا اطلاع بعدی نیز حضور دارند.
فرماندهی انتظامی استان مازندران خواستار تداوم همکاری  تمامی شهروندان تا پایان طرح مبارزه با کرونا شد و اعلام کرد که  پلیس در این زمینه با قدرت هرچه تمام درکنار مدافعان سلامت می ایستد.

طبق برنامه ریزی‌های انجام شده از سوی ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا مازندران ، ورود کلیه افراد به مناطق تفریحی و گردشگری استان مازندران در روز طبیعت ممنوع بوده است و در ورودی همه این تفرجگاه ها نیز ماموران انتظامی حضور فعالی داشتند.

اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران نیز برای حفظ سلامت مردم و بر اساس  دستورالعمل صادر شده از سوی ستاد مرکزی سازمان حفاظت محیط زیست کشور، بازدید و تردد در مناطق چهارگانه تحت مدیریت خود شامل  پارک‌های ملی، پناهگاه‌های حیات وحش، اثر طبیعی ملی و مناطق حفاظت شده را ممنوع کرده است.

۱۲پارک جنگلی ،۳۳۸ کیلومتر نوار ساحلی دریای خزر ،دامنه های جنگلی و کوهستانی ، رودخانه های پرآب ، چشمه های آب معدنی متعدد ، آبشارها ،غارها و بیش از ۸۰۰ اثر تاریخی و فرهنگی ثبت شده از جمله ظرفیت های مهم طبیعی مازندران است که بیشتر آنها در روز طبیعت سال های گذشته میعادگاه شهروندان بود.

از آن جایی که بیشتر تفرجگاه های مازندران از وردی برخی از روستاها نیز می گذرد دهیاران روستاهای استان نیز با هماهنگی نیروهای بسیج مانع حضور برخی از مردم که قصد ورودی به دامنه طبیعت در حوزه جغرافیایی روستا شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha