استاندار قم از همراهی خوب مردم با طرح فاصله‌گذاری  اجتماعی ۱۳ فروردین تقدیر کرد

قم – ایرنا - استاندار قم با صدور پیامی از همراهی و مشارکت عموم شهروندان و نهادها در اجرای موفق طرح فاصله‌گذاری اجتماعی بویژه عمل به در خانه ماندن در روز ۱۳ فروردین تقدیر کرد.

بهرام سرمست در این پیام که روز چهارشنبه نسخه ای از آن در اختیار ایرنا قرار گرفته، آورده است: طرح فاصله گذاری اجتماعی که از اواخر هفته گذشته و با هدف کاهش اجتماعات و تسریع در قطع زنجیره انتقال و شیوع ویروس کرونا در سراسر کشور آغاز شده است، به شکل مطلوب و با مشارکت و هم افزایی عمومی قابل تقدیری در سطح استان قم نیز در حال اجرا می باشد.

پیام حاکیست: خوشبختانه مردم فهیم و مسولیت پذیر استان در طی این مدت سپری شده از اجرای طرح، به ویژه در روز ۱۳ فروردین خوش درخشیدند و با اهتمام جدی به هشدار های داده شده در خصوص ضرورت پرهیز از انجام سفرها و ترددهای غیر ضرور به ویژه توصیه مهم ماندن در خانه، زمینه موفقیت و اثربخشی طرح و جلوگیری از گسترش بیشتر این بیماری را فراهم کردند.

استاندار قم در این پیام تاکید کرد: ضمن پاسداشت ایثار و جانفشانی های شهدای مدافع سلامت و ارج نهادن به خدمات شبانه روزی پزشکان، کادر درمانی و دیگر مجاهدان این عرصه، از همت بلند و ستودنی و همراهی و همکاری ارزنده و تأثیرگذار تک تک هم استانی های ارجمند به عنوان رکن اصلی در کمک به اجرای مناسب و موثراین طرح صمیمانه تشکر و قدردانی نمایم.

پیام افزوده است: همچنین جا دارد از زحمات دستگاه های دست اندرکار به ویژه نیروهای خدوم نیروهای مسلح، نیروی انتظامی، شهرداری، اداره کل راهداری، هلال احمر و همچنین صدا و سیما و رسانه های استان در امر آموزش و آگاه سازی، ستادها و گروه های مردمی و سایر دستگاه ها و نهادهای مسول به ویژه اعضای محترم ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا صمیمانه تشکر و قدردانی نمایم.

در ادامه این پیام آمده است: امید است با یاری خداوند متعال و در پرتو تداوم این همکاری ها و همراهی های راهگشا، بزودی شاهد ریشه کنی این ویروس منحوس و بازگشت آرامش، نشاط و سلامتی به میهن عزیز اسلامی و استان قم باشیم.

به گزارش ایرنا، با تصویب ستاد مرکزی پیشگیری و مقابله با شیوع ویروس کرونا، طرح فاصله‌گذاری اجتماعی به‌منظور کنترل تردد مسافران به شهرها از هشتم فروردین‌ماه در استان‌های مختلف کشور اجرا شد. بر این اساس طرح محدودیت رفت‌وآمد از ساعت ۲۴ بامداد روز هشتم فروردین‌ماه جاری در تمام ورودی‌های استان قم شروع‌شده و این محدودیت تا پایان ۱۵ فروردین‌ماه امسال ادامه دارد.

در طرح مذکور، از بامداد روز ۸ فروردین‌ماه جاری فقط به خودروهای با پلاک‌ بومی استان قم و یا خودروهایی که بیمه‌نامه و یا شماره‌ ملی رانندگان آن‌ها صادره از استان قم باشد، اجازه ورود داده‌ می‌شود.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: تا ساعت ۱۴ روز سیزدهم فروردین ماه ۴۷ هزار و ۵۹۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۳۰۳۶ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۱۵ هزار و ۴۷۳ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۶۶۲۰۰۲۳، ۳۶۶۲۰۹۹۹، ۳۶۷۰۶۰۳۰ و ۳۶۷۰۴۳۶۸ (با پیش‌شماره ۰۲۵) تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند./

به گزارش ایرنا، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: تا ساعت ۱۴ روز سیزدهم فروردین ماه ۴۷ هزار و ۵۹۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۳۰۳۶ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۱۵ هزار و ۴۷۳ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۶۶۲۰۰۲۳، ۳۶۶۲۰۹۹۹، ۳۶۷۰۶۰۳۰ و ۳۶۷۰۴۳۶۸ (با پیش‌شماره ۰۲۵) تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند./

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha