پیشنهاد طرح فاصله‌گذاری هوشمند از سوی هلال احمر خوزستان

اهواز - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند و ایجاد قرارگاه شناسایی افراد آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا در این شرایط ضروری‌است.

علی خدادادی چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد:  اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند می تواند مشکلات معیشتی مردم ناشی از تعطیلی کسب و کارها به دلیل شیوع ویروس کرونا را کاهش دهد.

وی گفت: در این طرح دستورالعمل هایی برای فعالیت برخی مشاغل در هر استان مشخص می شود تا در این شرایط بحرانی مشاغل مختلف امکان شروع به کار را داشته باشند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان ادامه داد: برخی افراد که شغل آن‌ها در این ایام تعطیل شده با مشکل مواجه هستند، به این منظور پیشنهاد می شود در روزهای آتی با لحاظ کنترل شرایط انتقال بیماری و در نظر گرفتن مشکلات معیشتی و تعطیلی مشاغل مختلف ،طرح فاصله گذاری اجتماعی به صورت هوشمند به اجرا درآید .

خدادادی افزود: اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند با کارشناسی لازم می تواند راهگشای شرایط این روزهای کشور باشد.

وی ادامه داد: همچنین پیشنهاد می شود قرارگاهی برای شناسایی افراد آسیب دیده از این بحران تشکیل شود، بسیاری از کارگران روز مزد در این ایام که مشاغل تعطیل شده اند با مشکلات زیادی مواجه شده اند.

 مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان ادامه داد: کشورهای دیگر در این وضعیت ناشی از کرونا بودجه زیادی به اقتصاد خود تزریق کرده‌اند اما در کشور ما با توجه به تحریم و شرایط سختی که وجود دارد شاید دولت در تنگنا باشد اما بنا است تا اقداماتی در این راستا صورت گیرد.

خدادادی اظهار داشت: خوشبختانه هماهنگی بسیار خوبی بین دستگاه‌ها برای مقابله با ویروس کرونا انجام گرفته و به یاری خدا نتایج مطلوبی را در آینده خواهیم داشت.

وی با اشاره به کاهش ۸۰درصدی تردد در استان خوزستان گفت: نیاز به تلاش جدی و همکاری تمام آحاد مردم برای مقابله با انتشار ویروس کرونا همچنان لازم است، اگر تنها۲۰درصد جامعه تلاشی برای کنترل شیوع این ویروس نداشته باشند و به نکات بهداشتی توجه نکنند مشکل کرونا حل نخواهد شد.

جمعیت هلال احمر با شیوع ویروس کرونا در استان خوزستان به عنوان معین وزارت بهداشت در کنار دانشگاه های علوم پزشکی فعالیت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =