اعضای صندوق بین المللی پول حمایت مالی از آن را تضمین می کنند

تهران-ایرنا- اعضای صندوق جهانی پول حمایت مالی از این صندوق برای اعطای وام به منظور مقابله با تبعات شیوع ویروس کرونا در جهان را تضمین کردند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، صندوق بین المللی پول روز سه شنبه از توافق کشورهای عضو برای تمدید اقدامات آن برای تضمین حفظ  قدرت این صندوق برای اعطای وام به کشورها خبر داد چراکه انتظار می رود با شیوع ویروس کرونا، تقاضای وام از این صندوق افزایش یابد.

این صندوق در بیانیه خود اعلام کرد که در پیش گرفتن این ترتیب ها در راستای حمایت از منابع مالی صندوق برای کمک به حفظ توان آن بالغ بر یک تریلیون دلار به منظوراعطای وام است.

اقدامات کنونی تامین ۴۵۰ میلیارد دلار را از ۴۰ کشور تضمین می کند تا به منابع صندوق افزوده شود و در کنار سهام کشورهای دیگر  قرار می گیرد و نیز تامین منابع جدید که منابعی دوبرابری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد دلار را تامین کند.

 «کریستالینا جئورجیوا» مدیر صندوق بین المللی پول روز جمعه گذشته تاکید کرد که شیوع ویروس کرونا باعث رکود اقتصاد جهانی شده و این امر نیازمند سرمایه ای عظیم برای حمایت از کشورهای درحال توسعه است.

وی افزود :بازارهای نوپا با خروج سرمایه ها مواجه شده اند سرمایه ای بالغ بر ۲.۵ تریلیون دلار احتیاج دارند که این امر برخی کمک های خارجی را می طلبد.

رییس صندوق بین‌المللی پول افزود: هزینه‌ انسانی همه‌گیری ویروس کرونا قابل ارزیابی نیست و تمام کشورها باید برای حمایت از مردم و جلوگیری از آسیب‌های اقتصادی با یکدیگر همکاری کنند.

جئورجیوا همچنین اعلام کرد که ده‌ها کشور از خاورمیانه، آسیای مرکزی با این نهاد بین‌المللی تماس گرفته و برای مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از شیوع کرونا درخواست کمک مالی کرده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =