کرونا در قم؛ مسافران مشکوک به قرنطینه می‌روند

قم - ایرنا -رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با تقدیر از همراهی مردم برای رعایت قرنطینه خانگی در ۱۳ فروردین همچنین از قرنطینه شدن مسافرانی که مشکوک به کرونا خبر داد.

 محمدرضا قدیر روز چهارشنبه در نشست ستاد پیشگیری، کنترل و مبارزه با کرونا ویروس دانشگاه علوم پزشکی قم، افزود: از مردم برای ماندن در خانه ها در روز طبیعت و کمک به کادر درمانی استان برای قطع زنجیره ویروس کرونا تشکر می کنم.

وی در این جلسه بر تسریع در روند احداث بیمارستان امیرالمومنین(ع) قم، ارتقای فعالیت مرکز فالوآپ، پیگیری بهبودیافتگان کرونا که از بیمارستان مرخص شده اند و همچنین اجرای طرح غربالگری تاکید کرد.

قدیر گفت: حضور نیافتن مردم در پارک ها و بوستان ها در روز طبیعت کمک بسیاری در قطع زنجیره کرونا بود.

همچنین کادر بیمارستان فرقانی قم نیز با انتشار کلیپی در فضای مجازی از همشهریان برای رعایت قرنطینه خانگی و کمک به کادر درمان برای قطع زنجیره کرونا تقدیر و از همه خواستند تا این قرنطینه خانگی را تا ریشه کن کردن کامل این بیماری ادامه دهند.

 ۱۴۰ بیمار جدید مشکوک به کرونا در قم پذیرش شد

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم همچنین در گفت وگویی با اشاره به آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در این استان، گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته و تا ساعت ۱۴ امروز دوازدهم فروردین ماه، ۱۴۰ نفر در مراکز درمانی قم با تشخیص احتمالی ابتلا به کرونا پذیرش شدند.

قدیر ادامه داد: ۵۷ نفر از این تعداد در بخش های بیمارستان ها بستری و مابقی پس از معاینه و بررسی در بخش اورژانس مراکز با دستورهای دارویی و بهداشتی مرخص شده اند.

وی اظهار داشت: در شبانه روز گذشته ، ۲۲ نفر از بیماران بستری در بخش ها پس از  بهبودی توسط پزشکان معالج از بیمارستان ترخیص شدند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم همچنین تاکید کرد: ۷۰ درصد مردم قم غربالگری شده اند و حدود ۴۷۰ هزار نفر نیز تاکنون در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کرده اند

مسافران مشکوک به قرنطینه می روند

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم همچنین روز چهارشنبه با حضور در عوارضی قم تهران و همچنین ورودی قم در سه راهی امامزاده جمال(ع)، از نزدیک روند اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی را مورد ارزیابی قرار داد و از اقدام های صورت گرفته در این رابطه توسط عوامل نیروی انتظامی، پلیس راهور و هلال احمر قدردانی کرد.

قدیر در این دیدار با تقدیر از همکاری مردم در اجرای قرنطینه خانگی، گفت: طرح فاصله گذاری اجتماعی و همچنین بررسی ورودی ها و خروجی های قم با دقت در حال اجرا است که البته این طرح با استقبال و همکاری خوب مردم مواجه شده است.

وی با بیان اینک پویش «در خانه بمانیم» توسط همشهریان قمی به خوبی رعایت می شود افزود: پلیس و هلال احمر به همراه مجموعه دانشگاه علوم پزشکی قم، در قالب طرح فاصله گذاری اجتماعی در حال پایش مسافران هستند و موارد مشکوک یا علامت دار را به مراکز بهداشتی درمانی ارجاع می‌دهند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم تاکید کرد: به طور قطع اجرای درست طرح فاصله گذاری اجتماعی، تاثیر به سزایی در کاهش زنجیره انتقال ویروس کرونا خواهد داشت.

به گزارش ایرنا، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: تا ساعت ۱۴ روز سیزدهم فروردین ماه ۴۷ هزار و ۵۹۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۳۰۳۶ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۱۵ هزار و ۴۷۳ نفر نیز بهبود یافته‌اند.
شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۶۶۲۰۰۲۳، ۳۶۶۲۰۹۹۹، ۳۶۷۰۶۰۳۰ و ۳۶۷۰۴۳۶۸ (با پیش‌شماره ۰۲۵) تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند. /

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =