کانون همبستگی فرزندان شاهد ۲۳۰ هزار ماسک به نیابت شهدا توزیع کرد

تهران - ایرنا - مدیرعامل کانون همبستگی فرزندان شاهد(اتحادیه تشکل های فرزندان شاهد) گفت :‌ ۲۳۰ هزار ماسک به نیابت شهدا توسط نائبان این عزیزان میان محرومان توزیع شد.

حسین عامریان روز چهارشنبه درخصوص برنامه های جهادی و حمایتی فرزندان شهداء از محرومین برای مقابله با بحران کرونا در گفت وگو با خبرنگار ایثار و شهادت ایرنا اظهار داشت: محرومان و مستضعفین در بحران‌هایی اجتماعی آسیب‌های بیشتری را متحمل می‌شوند و نیاز به توجه و حمایت ویژه ای دارند. لذا با شروع بحران کرونا، نائبان شهداء و فرزندان شهدا تصمیم گرفتن با پیروی از مرام و مشرب شهدا، توان خود را برای کمک به محرومین با توزیع ماسک و مواد ضد عفونی کننده، ضدعفونی مجامع عمومی و فعالیت های جهادی، بکار بگیرند.

وی افزود: پنج سال است که اعضای کانون با اجرای طرح نائب الشهید، شهدا را الگوی خود قرارداده اند و همه کارهای خیرشان را به نیابت از شهداء انجام می‌دهند.

مدیر طرح نائب الشهید ادامه داد:‌ تلاش نموده ایم این گفتمان را ترویج نماییم که جای شهدا خالی نیست زیرا دوستداران شهدا با الگو گرفتن از آنها و توسل به آن مقربین الهی، پا در جای پای آنها می‌گذارند و همه کارهای خیرشان را به نیابت از شهدا انجام می دهند. نگاه ما این هست که باید ببینیم اگر شهداء بودند، در این شرایط چه اقدامی را انجام می دادند و چگونه عمل می کردند و ما هم در عمل پیرو آنها باشیم.

وی افزود: در همین راستا ۳۰ هزار نفر رسما عضو این انجمن شده اند و این طرح در مراسم هایی همچون پیاده روی اربعین حسینی با شعار هر زائر نائب یک شهید، در کمک به مردم زلزله زده کرمانشاه با شعار هر خشت به نیابت از یک شهید و در سیل پلدختر با اعزام گروه جهادی نائب الشهید ، اجرا شده و سعی نمودیم نقش خود را در عرصه های مختلف فرهنگی و اجتماعی، ایفا نماییم.

عامریان با اشاره به برنامه های این کانون برای مقابله با ویروس کرونا تصریح کرد: برای مقابله با ویروس کرونا با شعار ۲۳۰ هزار ماسک به نیابت از ۲۳۰ هزار شهید، برنامه های گسترده ومتنوع توسط تشکل های فرزندان شاهد در کشور در حمایت از محرومان در دستور کار قرار گرفته است و در حال اجراست.

وی در تشریح شیوه اجرای این طرح افزود: فراخوان به نائبان و دوستداران شهدا برای مساعدت برای تهیه ۲۳۰ هزار ماسک به نیابت از شهیدان داده شد و سفارش تولید ماسک ها نیز به کارگاه های مربوط به مددجویان کمیته امداد که تحت نظارت دانشگاه های علوم پزشکی است، داده شد و سپس در مناطق محروم در خراسان جنوبی، کردستان، کرمانشاه، گیلان و حاشیه تهران توزیع گردید.

مدیرعامل کانون همبستگی فرزندان شاهد با اشاره به فعالیت های تشکل های فرزندان شاهد به نیابت از شهدا و با یاری نائبان شهدا در استان های مختلف اظهار داشت: تشکل‌های فرزندان شهدا و شعب و نمایندگی های این کانون در استان های مختلف و از جمله در استان های خراسان جنوبی، خراسان رضوی (نیشابور)‌، قزوین، کردستان و کرمان، ضمن آنکه اقلام و بسته های حمایتی و بهداشتی را با کمک نائبان شهدا تهیه و میان نیازمندان و محرومان توزیع نمودند .

عامریان در باره اقدامات دیگر این کانون گفت:‌ کانون اقدامات مختلف دیگری را نیز در دستور کار خود دارد  از جمله با ایجاد گروه های جهادی و دریافت سفارش برای تهیه اقلام مورد نیاز اشخاص در معرض آسیب و همسران و والدین شهدا، به یاری آنها شتافته و همچنین بنا به ضرورت نسبت به نظافت اماکن عمومی و خاص نیز اقدام شایسته بعمل آمد.

وی درباره پویش مردمی مهر مهدوی نیز یادآورشد:‌ به نیابت از امام مهربانی‌ها حضرت بقیه الله الاعظم (عج) و پدران و مادران آسمانی نیز تامین و توزیع سبد غذایی و سلامت اقشار محروم و آسیب پذیر کرونا با مشارکت بیش از ۵۰ مرکز نیکوکاری، خیریه و مسجد و هیات انجام گرفته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha