رضایت ۷۳ درصدی مردم ‌آذربایجان‌غربی از عملکرد دولت در مقابله با بیماری کرونا

ارومیه- ایرنا- مدیرکل صدا و سیمای مرکز ‌آذربایجان‌غربی با اشاره به انجام نظرسنجی در راستای بررسی رضایت مردم از فعالیت‌های در حال انجام برای مقابله با بیماری کرونا گفت: ۷۳ درصد مردم استان در این نظرسنجی از عملکرد دولت در مقابله با این بیماری اظهار رضایت کرده‌اند.

مسعود مجرد روز چهارشنبه در جلسه ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا در ‌آذربایجان‌غربی اظهار داشت: طبق این نظرسنجی، نظر ۱۶ درصد مردم در خصوص عملکرد دولت برای مقابله با بیماری کرونا و اجرای اقدامات کنترلی خیلی خوب ، ۲۵ درصد خوب و ۳۲ درصد متوسط بوده است.

وی اضافه کرد: در این خصوص ۹ درصد نیز عملکرد دولت را در این خصوص نامناسب ارزیابی کرده‌اند.

وی همچنین از رضایت ۶۶ درصدی مردم ‌آذربایجان‌غربی از روند پیشگیری و درمان بیماران مبتلا به کرونا خبر داد و بیان کرد: این رضایتمندی روز به روز در حال افزایش است.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز ‌آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه همچنان رضایت از تامین و توزیع اقلام بهداشتی در استان مطلوب نیست، اظهار کرد: تنها ۳۷ درصد مردم رضایت خود را در این خصوص اعلام کرده اند و به نظر حدود ۵۰ درصد مردم، تامین این اقلام قابل قبول نبوده است.

«مجرد»، منبع کسب خبر ۲۱ درصد از مردم ‌آذربایجان‌غربی را فضای مجازی عنوان کرد و ادامه داد: طبق این نظرسنجی، ۶۶ درصد این اخبار را از صدا و سیما دریافت می‌کنند که رقم بسیار مناسبی است.

وی گفت: یکی از مهمترین دغدغه در حوزه اطلاع رسانی کاهش دریافت اطلاعات به صورت زبانی و از دوستان و آشنایان است که این امر خوشبختانه در استان کمتر شده و به ۲ درصد رسیده است که امیدواریم این رقم نیز کاهش یابد.

وی حضور در در مناطق پررفت و آمد را یکی دیگر از سوالات این نظرسنجی بیان کرد و گفت: ۸۷ درصد مردم اصلا در این مناطق حضور نمی‌یابند ولی در مقابل ۲ درصد نیز حضوری زیاد در این مناطق دارند که نگران کننده است.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز ‌آذربایجان‌غربی از موافقت ۹۱ درصدی مردم با طرح فاصله‌گذاری اجتماعی خبر داد و افزود: در مقابل هفت درصد مردم نیز موافقت کمی‌ با این طرح داشته‌اند.

مجرد گفت: همچنین طبق این نظرسنجی، ۹۷ درصد مردم ‌آذربایجان‌غربی اقدامات پیشگیرانه را رعایت می‌کنند و به آن اهمیت می‌دهند.

به گزارش ایرنا،طرح فاصله‌گذاری اجتماعی از هشتم فروردین امسال در استان آغاز شده و تا ۲۰ فروردین ادامه دارد.

پیش از آن نیز طرح مقابله با بیماری کرونا از اوایل اسفند در ‌آذربایجان‌غربی اجرا شده بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =