استاندار البرز: کرونا با همکاری مردم وتعامل مدیران پشت در خانه‌ها ماند

کرج - ایرنا - استاندار و نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: با تدابیری که اندیشیده شد و همراهی مردم، توانستیم کرونا را پشت در خانه‌ها نگه داریم و اگر این تعامل متوقف شود، اردیبهشت ماه با بحران کرونا مواجه خواهیم شد.

عزیزاله شهبازی روز چهارشنبه در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا ضمن قدردانی از تلاش‌های اعضای ستاد، افزود: خدا را شاکرم که مقابله با کرونا در البرز با اتحاد و انسجام مجموعه مسئولان روند بسیار خوبی را طی کرد.

وی ادامه داد: از ابتدای شیوع این بیماری طبق خواسته‌ای که از رییس دانشگاه علوم پزشکی داشتم، آمارها به صورت دقیق و بدون هیچ گونه کم و کاستی به رسانه ها و مردم اعلام شد.

شهبازی گفت: البرز علیرغم اینکه بستر لازم را به لحاظ تراکم جمعیت و بسیاری عوامل دیگر داشت، همچون سایر استان های همجوار در بحران و وضعیت قرمز قرار نگرفت.

وی با اشاره به اینکه در این مدت تمام مسوولان استان به واقع نشان دادند که عاشق خدمت به مردم و نظام هستند، افزود: شیب شیوع کرونا در البرز ملایم است.

استاندار البرز اضافه کرد: فرمانده یکی از بزرگترین ناوهای آمریکایی به دلیل ابتلای نیروهایش به کرونا نگران بود و ترس از جنگ داشت بنابراین چنین روندی نشان می دهد که آمریکا یک قدرت پوشالی است.

وی آمادگی همه جانبه کشور برای مقابله با کرونا قابل تقدیر است، گفت: در بحث اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی نیز نیروهای انتظامی، بسیج، سپاه پاسداران، هلال احمر، شهرداری‌ها، دستگاه‌های اجرایی همراهی و هماهنگی بسیار خوبی داشته اند.

شهبازی با اشاره به اینکه طرح فاصله‌گذاری اجتماعی تا ۲۰ فروردین ماه ادامه دارد، گفت: البرز و تهران در خصوص محدودیت تردد خودرو در قالب یک استان دیده شده اند.

ویروس کرونا که به طور رسمی کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا کنون به ۱۹۹ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =