۱۴ اکیپ ورودی‌های تکاب را در روز سیزده بدر کنترل می‌کنند

مهاباد- ایرنا- فرماندار تکاب با بیان اینکه تمام مسیرهای اصلی و فرعی تکاب بسته شده است گفت: هم‌اینک ۱۴ اکیپ ثابت و سیار مبادی ورودی و خروجی، بوستان‌ها و تفرج‌گاه‌های این شهرستان را جهت جلوگیری از تردد خودروها و تجمع خانواده‌ها در روز سیزده بدر کنترل می‌کنند.

محمود زمانی روز چهارشنبه در جریان بازدید از مبادی ورودی و خروجی تکاب در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بیش از ۱۰۰ نفر از ماموران انتظامی، نیروهای بسیج و امدادگران هلال‌احمر در قالب اکیپ‌های ثابت و سیار گشت و کنترل از بامداد امروز در مبادی ورودی و خروجی شهر و تفرجگاه‌ها مستقر شده‌اند و مانع از تردد خودروها و عزیمت خانواده‌ها به تفرجگاه‌ها می‌شوند.

وی بیان کرد: همچنین درب‌های پارک‌ها، بوستان‌ها و تفرجگاه‌های داخل شهر تکاب نیز با همکاری بسیج، هلال احمر و شبکه بهداشت و درمان بسته شده و از ورود شهروندان به داخل آنها جلوگیری و خودروها بازگردانده می‌شوند.

وی با بیان اینکه هیچ ترددی به قصد طبیعت گردی و حضور در تفرجگاه‌های و جاذبه‌های طبیعی در جاده‌های تکاب در روز سیزده بدر انجام نمی‌شود، اظهارداشت: تمام مسیرهای فرعی و راه‌های دسترسی و ورود به داخل روستاهای تکاب به ویژه مناطق گردشگری روستایی نیز با تلاش دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاها مسدود شده و از تردد و تجمع خودروها و خانواده‌ها نیز ممانعت می‌شود.

فرماندار تکاب ادامه داد: نقاط کور و جاده‌های میانبُر منتهی به تفرجگاه‌ها و مناطق گردشگری و جاذبه‌های طبیعی این شهرستان نیز با انباشت و دپوی خاک و حضور خودروها مسدود شده و امکان تردد در آنها وجود ندارد.

«زمانی»، با قدردانی از همراهی مردم و تلاش نیروها و عوامل ستاد پیشگیری از شیوع کرونا در کنترل تردد در روز سیزده بدر، اضافه کرد: مشارکت شهروندان و حضور فعال و مستمر نیروهای بسیج، ماموران انتظامی، هلال‌احمر، شهرداری و شبکه بهداشت در جاده‌ها و معابر شهری و تفرجگاه های تکاب با وجود هوای بارانی موجب اجرای مطلوب طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در روز سیزده بدر در تکاب شده‌ است.

به گزارش ایرنا، طبق گفته فرمانده انتظامی آذربایجان‌غربی، همه مبادی ورودی و خروجی شهرهای استان در روز جاری بسته است و امکان ورود و خروج وجود ندارد؛ در صورتی که هر شهروندی از قانون تخطی کند، ضمن جریمه نقدی، خودرو او نیز به مدت یک ماه به پارکینگ منتقل خواهد شد.

تکاب از شهرستان‌های جنوبی آذربایجان‌غربی است که به دلیل دارا بودن مجموعه میراث جهانی تخت‌سلیمان و بیش از ۱۷۰ اثر طبیعی و تاریخی ثبت ملی یکی از مهمترین مناطق گردشگری کشور به‌شمار می‌رود و هرساله در ایام تعطیلات عید نوروز پذیرای بیش از یکصدهزار گردشگر داخلی و خارجی است.

روستاهای قینرجه، بدرلو و نصرت‌آباد با توجه به وجود اماکن تاریخی و جاذبه های طبیعی به عنوان سه روستای هدف گردشگری این شهرستان انتخاب شده‌است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =